İsim Arama

Philadelphia İsminin Anlamı Nedir? Philadelphia Ne Demek?

Philadelphia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Philadelphia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Philadelphia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Philadelphia isminin anlamı nedir? Philadelphia ne demek?

Philadelphia isminin anlamı nedir?
  • Philadelphia isminin cinsiyeti: Kız
  • Philadelphia isminin kökeni: Yunanca
  • Philadelphia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Philadelphia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Philadelphia ismindeki harf sayısı: 12
  • Philadelphia isminin rengi: Pembe
  • Philadelphia isminin nitelikeri: Haylaz, Tez Canlı, Yaramaz, Gösterişli, İnatçı, Agresif, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Philadelphia

Philadelphia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Philadelphia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Philadelphia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Philadelphia İsmiyle Uyumlu İsimler

Philadelphia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Myeshia, Philyra, Mathia, Anthia, Corinthia, Alethia, Leucothia, Philis, Cynthia, Apphia

Philadelphia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Philon, Philos, Philo, Phineas, Shia, Ahia, Phineus, Philippos, Philipp

Philadelphia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Philadelphia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Philadelphia İsmi Konulabilir Mi?

Philadelphia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Philadelphia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Philadelphia İsmi Caiz Mi?

Philadelphia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Philadelphia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Philadelphia İsminin Özellikleri

Philadelphia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Philadelphia İsminin Sayı Analizi

Philadelphia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
H: 10
İ: 12
L: 15
A: 1
D: 5
E: 6
L: 15
P: 20
H: 10
İ: 12
A: 1

Philadelphia isminin numerolojik değeri: 127

Philadelphia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Philadelphia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Dertlerin kederlerin son bulacak yar
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Prensim oldun beyaz atınla
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Philadelphia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Philadelphia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Philadelphia

Philadelphia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Philadelphia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Philadelphia

Philadelphia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Philadelphia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Philadelphia

Philadelphia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Philadelphia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Philadelphia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Philadelphia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sakin, Enerjik, Yetenekli, Girişken, Güçlü, Duygusal olmalarıdır.

Philadelphia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Philadelphia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Panik, Kırılgan, Obur, Agresif, Güçsüz, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Philadelphia isminin Notasyonları Nelerdir?

Philadelphia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
A: Adana
D: Denizli
E: Edirne
L: Lüleburgaz
P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir
A: Adana

Philadelphia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan
L: Lokum
A: Ahmet
D: Davut
E: Ekrem
L: Lokum
P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan
A: Ahmet

Philadelphia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
H: Hotel
İ:
L: Lima
A: Alfa
D: Delta
E: Echo
L: Lima
P: Papa
H: Hotel
İ:
A: Alfa

Philadelphia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif
L: Levent
A: Aydın
D: Deniz
E: Engin
L: Levent
P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif
A: Aydın

Philadelphia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Philadelphia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Philadelphia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Philadelphia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Philadelphia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.