İsim Arama

Perver İsminin Anlamı Nedir? Perver Ne Demek?

Perver ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Perver isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Perver isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Perver isminin anlamı nedir? Perver ne demek?

Perver isminin anlamı nedir?
  • Perver isminin cinsiyeti: Kız
  • Perver isminin kökeni: Farsça
  • Perver isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Perver ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Perver ismindeki harf sayısı: 6
  • Perver isminin rengi: Pembe
  • Perver isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Komik, Dinibütün

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Perver

Perver isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Perver ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Perver isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Perver İsmiyle Uyumlu İsimler

Perver İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Perihan, Perinur, Peride, Perinişan, Peruze, Permun, Pervane, Gülsever, Periru, Perle

Perver İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Çalapöver, Özver, Tacver, İşsever, Kanver, Elöver, Pericles, Tanrıöver, Okver, Perit

Perver ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Perver İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Perver İsmi Konulabilir Mi?

Perver isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Perver isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Perver İsmi Caiz Mi?

Perver ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Perver isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Perver İsminin Özellikleri

Perver isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Perver İsminin Sayı Analizi

Perver isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
R: 21
V: 27
E: 6
R: 21

Perver isminin numerolojik değeri: 101

Perver İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Perver İsmi İle Akrostiş Şiirler

Paylaşırım derdini kederini
Ellerim boşlukla seni bekliyorum
Rengarenk düşleri yaşayalım diyorum
Ve inan büyük bir sevda masalıydık
Ellerim boşlukla seni bekliyorum
Rengarenk düşleri yaşayalım diyorum

Perver İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Perver isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Perver

Perver İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Perver isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Perver

Perver İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Perver isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Perver

Perver İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Perver ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Perver İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Perver ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Maceracı, Sportmen olmalarıdır.

Perver İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Perver ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Umursamaz olmalarıdır.

Perver isminin Notasyonları Nelerdir?

Perver isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
R: Rize
V: Van
E: Edirne
R: Rize

Perver Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
R: Rasim
V: Vehbi
E: Ekrem
R: Rasim

Perver isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
R: Romeo
V: Victor
E: Echo
R: Romeo

Perver isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
R: Reis
V: Vatan
E: Engin
R: Reis

Perver İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Perver ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Perver ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Perver ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Perver İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.