İsim Arama

Panthea İsminin Anlamı Nedir? Panthea Ne Demek?

Panthea ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Panthea isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Panthea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Panthea isminin anlamı nedir? Panthea ne demek?

Panthea isminin anlamı nedir?
  • Panthea isminin cinsiyeti: Erkek
  • Panthea isminin kökeni: Yunanca
  • Panthea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Panthea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Panthea ismindeki harf sayısı: 7
  • Panthea isminin rengi: Mavi
  • Panthea isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Misafirperver, Romantik, Tez Canlı, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Panthea

Panthea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Panthea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Panthea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Panthea İsmiyle Uyumlu İsimler

Panthea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dorothea, Matthea, Anthea, Alathea, Alethea, Panagiota, Amalthea, Mathea, Penthea, Eidothea

Panthea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pantaleon, Panagiotis, Panthea, Panos, Pan, Oshea, Arimathea, Panteno

Panthea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Panthea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Panthea İsmi Konulabilir Mi?

Panthea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Panthea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Panthea İsmi Caiz Mi?

Panthea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Panthea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Panthea İsminin Özellikleri

Panthea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Panthea İsminin Sayı Analizi

Panthea isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
N: 17
T: 24
H: 10
E: 6
A: 1

Panthea isminin numerolojik değeri: 79

Panthea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Panthea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Panthea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Panthea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Panthea

Panthea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Panthea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Panthea

Panthea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Panthea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Panthea

Panthea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Panthea ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Panthea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Panthea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Sakin, Duygusal olmalarıdır.

Panthea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Panthea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Panthea isminin Notasyonları Nelerdir?

Panthea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
A: Adana

Panthea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
A: Ahmet

Panthea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
N: November
T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
A: Alfa

Panthea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
H: Halat
E: Engin
A: Aydın

Panthea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Panthea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Panthea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Panthea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Panthea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.