İsim Arama

Otus İsminin Anlamı Nedir? Otus Ne Demek?

Otus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Otus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Otus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Otus isminin anlamı nedir? Otus ne demek?

Otus isminin anlamı nedir?
  • Otus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Otus isminin kökeni: Yunanca
  • Otus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Otus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Otus ismindeki harf sayısı: 4
  • Otus isminin rengi: Mavi
  • Otus isminin nitelikeri: Pozitif, Romantik, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Otus

Otus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Otus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Otus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Otus İsmiyle Uyumlu İsimler

Otus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lotus, Asyncritus, Epaphroditus

Otus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Notus, Pontus, Admetus, Azotus, Anacletus, Festus, Cletus, Clitus, Cetus, Titus

Otus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Otus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Otus İsmi Konulabilir Mi?

Otus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Otus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Otus İsmi Caiz Mi?

Otus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Otus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Otus İsminin Özellikleri

Otus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Otus İsminin Sayı Analizi

Otus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
T: 24
U: 25
S: 22

Otus isminin numerolojik değeri: 89

Otus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Otus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Onur Ayva
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Sen gidersen ben biterim.

Otus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Otus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Otus

Otus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Otus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Otus

Otus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Otus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Otus

Otus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Otus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Otus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Otus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Canayakın, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Otus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Otus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Sessiz, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Otus isminin Notasyonları Nelerdir?

Otus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
T: Tokat
U: Uşak
S: Sinop

Otus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
T: Temel
U: Ufuk
S: Serhat

Otus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
T: Tanfo
U: Uniform
S: Sierra

Otus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
T: Turgut
U: Umman
S: Seydi

Otus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Otus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Otus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Otus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Otus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.