İsim Arama

Okyanus İsminin Anlamı Nedir? Okyanus Ne Demek?

Okyanus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Okyanus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Okyanus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Okyanus isminin anlamı nedir? Okyanus ne demek?

Okyanus isminin anlamı nedir?
  • Okyanus isminin cinsiyeti: Kız
  • Okyanus isminin kökeni: Yunanca
  • Okyanus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Okyanus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Okyanus ismindeki harf sayısı: 7
  • Okyanus isminin rengi: Pembe
  • Okyanus isminin nitelikeri: Pozitif, Hayalperest, Maceracı, İnatçı, Misafirperver, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Okyanus

Okyanus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Okyanus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Okyanus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Okyanus İsmiyle Uyumlu İsimler

Okyanus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Venus, Okyanus

Okyanus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Stefanus, Cronus, Theociymenus, Uranus, Okyar, Yunus, Okyalaz, Silouanus, Avernus, Okyan

Okyanus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Okyanus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Okyanus İsmi Konulabilir Mi?

Okyanus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Okyanus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Okyanus İsmi Caiz Mi?

Okyanus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Okyanus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Okyanus İsminin Özellikleri

Okyanus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Okyanus İsminin Sayı Analizi

Okyanus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
K: 14
Y: 28
A: 1
N: 17
U: 25
S: 22

Okyanus isminin numerolojik değeri: 125

Okyanus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Okyanus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olmasa yanımda her an özlediğimsin
Kalbim çarpıyor
Yazdığım şiirlerle bile anlatamıyorum sevgini,
Aşık oldum sevdalandım tutuldum yarim
Nafiledir çığlıklar senin yokluğunda..
Umudu yine bıraktım sana kavuşacağım zamanlara
Savrulmuş giderken hayatın kıvrımlarında

Okyanus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Okyanus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Okyanus

Okyanus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Okyanus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Okyanus

Okyanus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Okyanus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Okyanus

Okyanus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Okyanus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Okyanus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Okyanus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Romantik, Gezgin, Girişken, Sağduyu Sahibi, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Okyanus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Okyanus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Kıskanç, Geçmişte Yaşayan, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Okyanus isminin Notasyonları Nelerdir?

Okyanus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
K: Kars
Y: Yozgat
A: Adana
N: Niğde
U: Uşak
S: Sinop

Okyanus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
K: Kadri
Y: Yahya
A: Ahmet
N: Nizam
U: Ufuk
S: Serhat

Okyanus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
K: Kilo
Y: Yankee
A: Alfa
N: November
U: Uniform
S: Sierra

Okyanus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
K: Kalyon
Y: Yılmaz
A: Aydın
N: Neptün
U: Umman
S: Seydi

Okyanus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Okyanus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Okyanus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Okyanus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Okyanus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.