İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Ökkeş İsminin Anlamı

  • Ökkeş isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ökkeş isminin kökeni: Arapça
  • Ökkeş isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ökkeş ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ökkeş ismindeki harf sayısı: 5
  • Ökkeş isminin rengi: Mavi

Ökkeş İsminin Anlamı Nedir?

Ökkeş isminin anlamı nedir, Ökkeş ne demektir, Ökkeş ne anlama gelir, Ökkeş manası nedir?

Ökkeş İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Ökkeş ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Ökkeş İsmi Konulabilir Mi?

Ökkeş ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ökkeş isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ökkeş İsmi Caiz Mi?

Ökkeş ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ökkeş isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Ökkeş İsminin Analizi

Ökkeş isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ökkeş ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Ö: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Ş: Çok üretken ve güçlü. Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Ökkeş İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ökkeş İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ökkeş İsminin Özellikleri

Ökkeş isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Parasal konulara çok önem verirler ve finansal problemler yaşayabilirler. Doğal liderlerdir. İnsanları etkilemeyi çok iyi bilirler. Güçlü , iradeli ve yenilmesi zor kişilerdir. İnsanlar tarafından gizemli bulurlar ve haklarında çok fazla konuşurlar. Düşündüklerini iyi ifade eden ve hitap yeteneği olan insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça azimli ve dışa dönük insanlardır. Girdikleri ortamlarda hemen dikkat çekerler. Kendilerine güvenleri tamdır. Sevecen , sempatik ve bir o kadar da çılgın insanlar olabilirler.

Ökkeş İsminin Numerolojisi

Ökkeş isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Ö: 19
K: 14
K: 14
E: 6
Ş: 23

Ökkeş isminin numerolojik değeri: 76

Ökkeş İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ökkeş İsmi İle Akrostiş Şiirler

Özenti hayat kalıyor doğruların hep gerisinde
Kuşatsın her zaman seni
Kuşatsın her zaman seni
Emanet gibi taşıyorum seni gönlüm’de.
Şevkatli ve derin bakışlarının içinde kayboluyorum

Ökkeş İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ökkeş isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ökkeş İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ökkeş isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ökkeş İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ökkeş isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ökkeş İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ökkeş ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ökkeş İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Ökkeş Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ö: Ömer
K: Kadri
K: Kadri
E: Ekrem
Ş: Şaban

Ökkeş İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Ökkeş isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ö:
K: Kalyon
K: Kalyon
E: Engin
Ş:

Ökkeş İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Ökkeş isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ö:
K: Kilo
K: Kilo
E: Echo
Ş:

Ökkeş İsminin TDK Notasyonu

Ökkeş isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Ö: Ödemiş
K: Kars
K: Kars
E: Edirne
Ş: Şırnak

Ökkeş İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ökkeş ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ökkeş ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ökkeş ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Ökkeş İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Ökkeş Akkurt
06.08.2018

Kurlarlıyım.

Ökkeş Kenan Kurnaz
14.08.2017

Kişilikler %90 yakın.