İsim Arama

Ökkeş İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Ökkeş isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Ökkeş isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ökkeş isminin anlamı nedir? Ökkeş ne demek?

  • Ökkeş isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ökkeş isminin kökeni: Arapça
  • Ökkeş isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ökkeş ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ökkeş ismindeki harf sayısı: 5
  • Ökkeş isminin rengi: Mavi
  • Ökkeş isminin nitelikeri: Uykucu, Hayalperest, Çalışkan, Çağdaş

Ökkeş İsminin Anlamı Nedir? Ökkeş Ne Demek?

Ökkeş isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Ökkeş İsminin Analizi

Ökkeş isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ökkeş ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Ökkeş İsminin Harf ve Sayı Analizi

Ökkeş isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ökkeş İsmiyle Uyumlu İsimler

Ökkeş İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ökkeş İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tekeş, Ökkeş

Ökkeş ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ökkeş İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ökkeş İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Ökkeş ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Ökkeş İsmi Konulabilir Mi?

Ökkeş isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ökkeş isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ökkeş İsmi Caiz Mi?

Ökkeş ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ökkeş isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ökkeş İsminin Diyanetteki Anlamı

Ökkeş isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Ökkeş isminin anlamı: Erkek örümcek.

Ökkeş İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Ökkeş ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Ökkeş ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Ökkeş ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Ökkeş ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Ökkeş İsminin Özellikleri

Ökkeş isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Parasal konulara çok önem verirler ve finansal problemler yaşayabilirler. Doğal liderlerdir. İnsanları etkilemeyi çok iyi bilirler. Güçlü , iradeli ve yenilmesi zor kişilerdir. İnsanlar tarafından gizemli bulurlar ve haklarında çok fazla konuşurlar. Düşündüklerini iyi ifade eden ve hitap yeteneği olan insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça azimli ve dışa dönük insanlardır. Girdikleri ortamlarda hemen dikkat çekerler. Kendilerine güvenleri tamdır. Sevecen , sempatik ve bir o kadar da çılgın insanlar olabilirler.

Ökkeş İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ökkeş İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ölecekti soğuktan.
Karanlığım seninle bir son bulacak
Karanlığım seninle bir son bulacak
Eski günleri çok özledim ben
Şansımsın, umudum gülen yüzümsün

Ökkeş İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ökkeş isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ökkeş

Ökkeş İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ökkeş isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ökkeş

Ökkeş İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ökkeş isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ökkeş

Ökkeş İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Ökkeş isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Ökkeş isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Ökkeş isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Ökkeş isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Ökkeş isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Ökkeş isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Ökkeş İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ökkeş ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ökkeş İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ökkeş ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Keşifçi, Romantik, Duygusal, Üretken olmalarıdır.

Ökkeş İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ökkeş ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Dümenli, Kıskanç, Gereksiz İnatçı, Korkak olmalarıdır.

Ökkeş isminin Notasyonları Nelerdir?

Ökkeş isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Ö: Ödemiş
K: Kars
K: Kars
E: Edirne
Ş: Şırnak

Ökkeş Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ö: Ömer
K: Kadri
K: Kadri
E: Ekrem
Ş: Şaban

Ökkeş isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ö:
K: Kilo
K: Kilo
E: Echo
Ş:

Ökkeş isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ö:
K: Kalyon
K: Kalyon
E: Engin
Ş:

Ökkeş İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ökkeş ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ökkeş ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ökkeş ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ökkeş İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Ökkeş Akkurt
06.08.2018

Kurlarlıyım.

Ökkeş Kenan Kurnaz
14.08.2017

Kişilikler %90 yakın.

ökkeş isminin numerolojisi, ökkeş isminin enerjisi, ökkeş isminin arapça yazlışı, ökkeş isminin hikayesi, ökkeş isminin burcu, ökkeş isminin uğurlu sayısı, ökkeş isminin ebced değeri, ökkeş isminin rengi, ökkeş isminin harf analizi