İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Okay İsminin Anlamı Nedir?

  • Okay isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Okay isminin kökeni: Türkçe
  • Okay isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Okay ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Okay ismindeki harf sayısı: 4
  • Okay isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Okay isminin nitelikeri: Pozitif, Hayalperest, İnatçı, Maceracı

Okay İsminin Anlamı

Okay isminin anlamı nedir?

Okay isminin anlamı nedir, Okay ne demektir, Okay ne anlama gelir, Okay manası nedir?

Okay İsminin Analizi

Okay isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Okay ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Okay İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Okay İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Okay İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Okay İsminin Özellikleri

Okay isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Okay İsminin Diyanetteki Anlamı

Okay isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Okay isminin anlamı: Beğenme, takdir etme

Okay İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Okay ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Okay ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Okay ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Okay ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Okay İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Okay ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Okay İsmi Konulabilir Mi?

Okay ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Okay isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Okay İsmi Caiz Mi?

Okay ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Okay isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Okay İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Popüler Erkek İsimleri

Okay İsmi İle Akrostiş Şiirler

Olmasa yanımda her an özlediğimsin
Kavurur içimi, kalbimi hoş tutar bir tutam aşk sözü.
Aşk kokan günler için kollarımda olmalısın yar
Yollarım bir tek seni gösterir

Okay İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Okay isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Okay İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Okay isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Okay İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Okay isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Okay İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Okay Temiz: Müzik çalışmalarını yıllardır yurt dışında sürdüren dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ve percussion ustasıdır. Okay Temiz, 1939 yılında İukluğu Çatalca’da geçmiştir. İlk müzik eğitimini annesi Naciye Temiz’den almıştır. Babası pilottur. Sanat okulu mezumudur. Ankara Klasik Müzik Devlet Konservatuarında vurmalı çalgılar ve timpani eğitimi aldı.1957-1959 yıllarında tophane sanat enstitüsünde eğitim çalışmalarını sürdürmüş ve buradaki eğitimi sayesinde kendine has karakterleri ve tınıları olan davulunu...
Okay İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Okay Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
K: Kadri
A: Ahmet
Y: Yahya

Okay İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Okay isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
K: Kalyon
A: Aydın
Y: Yılmaz

Okay İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Okay isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
K: Kilo
A: Alfa
Y: Yankee

Okay İsminin TDK Notasyonu

Okay isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
K: Kars
A: Adana
Y: Yozgat

Okay İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Okay ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Okay ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Okay ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Okay İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.