İsim Arama

Nusret İsminin Anlamı Nedir? Nusret Ne Demek?

Nusret ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nusret isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nusret isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nusret isminin anlamı nedir? Nusret ne demek?

Nusret isminin anlamı nedir?
  • Nusret isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Nusret isminin kökeni: Arapça
  • Nusret isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nusret ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Nusret ismindeki harf sayısı: 6
  • Nusret isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Nusret isminin nitelikeri: Misafirperver, Modern, Dürüst, Komik, Çalışkan, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nusret

Nusret isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nusret ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Nusret isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nusret İsmiyle Uyumlu İsimler

Nusret İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Margeret, Şiret, Mefharet, Ayşöhret, Şetaret, Şöhret, Nusi, Mağfiret, Hicret, Meserret

Nusret İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aderet, Nedret, Siyret, Siret, Hazret, Gayret, Nusrettin, Nusred

Nusret ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nusret İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nusret İsmi Konulabilir Mi?

Nusret isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nusret isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nusret İsmi Caiz Mi?

Nusret ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nusret isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nusret İsminin Özellikleri

Nusret isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Nusret İsminin Sayı Analizi

Nusret isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
U: 25
S: 22
R: 21
E: 6
T: 24

Nusret isminin numerolojik değeri: 115

Nusret İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Nusret İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne kadar’da güzelsin
Ufuklarda güneş semada ay dolun
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Resimleri bile mutlu edermiş sende gördüm
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Tek emelim vardı Yarim olmandı

Nusret İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nusret isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nusret

Nusret İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nusret isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nusret

Nusret İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nusret isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nusret

Nusret İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Nusret Gökçe: İş adamı, kasapÜnü dünyaya ulaşan sosyete kasabı Nusret İstanbul, Levent Çamlık’da ki “Nusret et”in sahibidir.Nusret Gökçe, 1983 yılında Erzurum’da beş kardeşli bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. İki yaşında iken babası ailesini alarak Erzurum’dan Kocaeli'nin Darıca ilçesine göç etmiştir. Darıca Faik şahenk Ortaokulu’nda okurken parasızlık yüzünden bırakmak mecburiyetinde kalmıştır. Küçük yaşlar da İstanbul, Bostancı kasaplar çarşısında bir kasapta çırak olarak çalışmaya başladı. 2007 yılında ...
Nusret İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nusret ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Misafirperver, Espirili, Maceracı, Duygusal, Canayakın olmalarıdır.

Nusret İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nusret ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Aceleci, Baskıcı, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Sessiz olmalarıdır.

Nusret isminin Notasyonları Nelerdir?

Nusret isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
U: Uşak
S: Sinop
R: Rize
E: Edirne
T: Tokat

Nusret Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
U: Ufuk
S: Serhat
R: Rasim
E: Ekrem
T: Temel

Nusret isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
U: Uniform
S: Sierra
R: Romeo
E: Echo
T: Tanfo

Nusret isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
U: Umman
S: Seydi
R: Reis
E: Engin
T: Turgut

Nusret İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nusret ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nusret ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nusret ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nusret İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.