İsim Arama

Muammer İsminin Anlamı Nedir? Muammer Ne Demek?

Muammer ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Muammer isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Muammer isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Muammer isminin anlamı nedir? Muammer ne demek?

Muammer isminin anlamı nedir?
 • Muammer isminin cinsiyeti: Uniseks
 • Muammer isminin kökeni: Arapça
 • Muammer isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Muammer ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Muammer ismindeki harf sayısı: 7
 • Muammer isminin rengi: Pembe/Mavi
 • Muammer isminin nitelikeri: Uyumlu, Modern, İnatçı, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Muammer

Muammer isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Muammer ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Muammer isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Muammer İsmiyle Uyumlu İsimler

Muammer İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Chedorlaomer, Mualla, Muattar, Muadelet, Kamer, Muazzez, Muarra, İmer, Akmer, Esmer

Muammer İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tecimer, Ammer, Zümer, Tümer, Amer, Tarımer, Erdemer, Çamer, Öktemer, Sağlamer

Muammer ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Muammer İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Muammer İsmi Konulabilir Mi?

Muammer isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Muammer isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Muammer İsmi Caiz Mi?

Muammer ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Muammer isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Muammer İsminin Özellikleri

Muammer isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Muammer İsminin Sayı Analizi

Muammer isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
U: 25
A: 1
M: 16
M: 16
E: 6
R: 21

Muammer isminin numerolojik değeri: 101

Muammer İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Muammer İsmi İle Akrostiş Şiirler

Muhabbetin cennetimdir, benim gül yüzlün anneciğim
Umudumu kaybettiğim bir anda çıktın karşıma
Ağlamam sessiz olur , senin için
Muhabbetin cennetimdir, benim gül yüzlün anneciğim
Muhabbetin cennetimdir, benim gül yüzlün anneciğim
Efsunlu bir sevdaydı bizim sevdamız
Riya değildir inan gerçektir aşkım

Muammer İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Muammer isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Muammer

Muammer İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Muammer isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Muammer

Muammer İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Muammer isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Muammer

Muammer İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Muammer Karaca: Muammer Karaca, 8 Kasım 1906 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Gerçek ismi Muammer Ruşen’dir.Veterinerlik öğrenimini yarım bırakarak tiyatroya gönül verdi. İlk kez 1923’te Sahir Opereti’nde sahneye figüran olarak çıktı. 1924’te Darülbedayi’ye girdi ve Renkli Fener oyununda rol aldı. 1930’daki kısa süreli Süreyya Opereti deneyiminden sonra tekrar Darülbedayi’ye döndü.1933 de "Karım Beni Aldatırsa" filmiyle sinemaya geçti. 1933 yılında “Safiye Ayla” ile “Alabanda” Revüsü'nde oynayarak ünlendi. 1945...
 • Muammer Aksoy: 1961 Anayasası’nı hazırlayan komisyonun sözcüsü olan hukukçu, siyaset adamı ve yazar. Türk Hukuk Kurumu’nun başkanlığını yapmış, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kurucu kadrosunda yer almış olan Aksoy, 31 Ocak 1990 tarihinde, Ankara’daki evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Muammer Aksoy 1917 yılında, Hve Nadire Aksoy çiftinin oğlu olarak, İbradı, Antalya’da dünyaya geldi. Türk tıp tarihinin en değerli hekimlerinden birisi olarak gösterilen Prof. Dr. Muzaffer Aksoy’un...
 • Muammer Kaddafi: Muammer Ebu Minyar el-Kaddafi, 7 Haziran 1942 tarihinde Akdeniz kıyısındaki Sirte şehri yakınlarında Bedevi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Genç yaşlarında Mısır devlet başkanı Cemal Abdul Nasır ve onun Arap sosyalizmi ve Arap ulusçuluğuna dayalı ideolojisine hayranlık duyuyordu. Kaddafi, 1956 yılında Süveyş Krizi yaşanırken İsrail karşıtı protesto gösterilerine katılıyordu. Libya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirdi (1963). Daha sonra Bingazi'deki Askeri Akademi'ye gird...
 • Muammer Sun: Besteci ve müzik yazarı olan Sun’un müziğe büyük katkıları olmuştur. Müzik öğrenimine 1946’da Askeri Muzıka Okulu’nda başladı.1953 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’nı kazandı.Adnan Saygun’un öğrencisi oldu.Konservatuarda Muzaffer Sarısözen ilk halk müziği, Ruşen Ferit Kam ile klasik Türk müziği, özel olarak Kemal İlerici ile Türk müziği makamlar sistemi ve armonisi çalıştı.1960’da konservatuarın yüksek bölümünü bitirdi ve aynı yıl bu okulda solfej öğretmenliğine getirildi.1967’de bu görevinde...
 • Muammer Güler: Muammer Güler, 21 Mart 1949 tarihinde Mardin’de doğmuştur. PTT Müdürlüğü yapmış Mahmut Muhtar Güler’in ve Latife Güler’in oğludur. Ailenin ikinci çocuğu olmasına rağmen özellikle babasının 1985’teki vefatından sonra 6 erkek, 2 kız kardeşten oluşan tüm aileyi sahiplendi ve kollayıp korudu. Mardin’den 5 yaşındayken ayrılmıştır. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da yaptı. Sebeci Ortaokulu ve Gazi Lisesi’ni bitirdi.1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İkincisınıftan itibaren...
Muammer İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Muammer ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Misafirperver, Girişken, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Muammer İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Muammer ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Agresif, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Muammer isminin Notasyonları Nelerdir?

Muammer isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
U: Uşak
A: Adana
M: Muş
M: Muş
E: Edirne
R: Rize

Muammer Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
U: Ufuk
A: Ahmet
M: Mehmet
M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim

Muammer isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
U: Uniform
A: Alfa
M: Mike
M: Mike
E: Echo
R: Romeo

Muammer isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
U: Umman
A: Aydın
M: Merih
M: Merih
E: Engin
R: Reis

Muammer İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Muammer ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Muammer ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Muammer ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Muammer İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.