İsim Arama

Nitzanah İsminin Anlamı Nedir? Nitzanah Ne Demek?

Nitzanah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nitzanah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nitzanah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nitzanah isminin anlamı nedir? Nitzanah ne demek?

Nitzanah isminin anlamı nedir?
  • Nitzanah isminin cinsiyeti: Kız
  • Nitzanah isminin kökeni: İbranice
  • Nitzanah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nitzanah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nitzanah ismindeki harf sayısı: 8
  • Nitzanah isminin rengi: Pembe
  • Nitzanah isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Romantik, Uyumsuz, İnatçı, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nitzanah

Nitzanah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nitzanah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Nitzanah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nitzanah İsmiyle Uyumlu İsimler

Nitzanah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Maymunah, Dujanah, Kanah, Nitzanah, Channah, Jumanah, Anah, Ashnah, Minah, Fatinah

Nitzanah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yonah, Jimnah, Kinah, Bunah, Elkanah, Jonah, Harbonah, Binah

Nitzanah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nitzanah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nitzanah İsmi Konulabilir Mi?

Nitzanah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nitzanah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nitzanah İsmi Caiz Mi?

Nitzanah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nitzanah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nitzanah İsminin Özellikleri

Nitzanah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Nitzanah İsminin Sayı Analizi

Nitzanah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
T: 24
Z: 29
A: 1
N: 17
A: 1
H: 10

Nitzanah isminin numerolojik değeri: 111

Nitzanah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Nitzanah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz sevdim yarim inan ben seni
İçinden at tüm hüzünleri
Teslim olduğum günden bu yana kalbim seninle atıyor
Zahmet etme kalbimin kapısını açmakla
Aşk nerede diyorken seni tanıdım
Nedensiz sevdim yarim inan ben seni
Aşk nerede diyorken seni tanıdım
Hasretlik özlemlik sona erecek

Nitzanah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nitzanah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nitzanah

Nitzanah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nitzanah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nitzanah

Nitzanah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nitzanah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nitzanah

Nitzanah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nitzanah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nitzanah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nitzanah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Canayakın, Bilimsel, Girişken, Sakin olmalarıdır.

Nitzanah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nitzanah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Sessiz, Hurafeci, Agresif, Panik olmalarıdır.

Nitzanah isminin Notasyonları Nelerdir?

Nitzanah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
T: Tokat
Z: Zonguldak
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
H: Hatay

Nitzanah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
T: Temel
Z: Zühtü
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
H: Hasan

Nitzanah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
T: Tanfo
Z: Zulu
A: Alfa
N: November
A: Alfa
H: Hotel

Nitzanah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
T: Turgut
Z: Zuhal
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
H: Halat

Nitzanah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nitzanah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nitzanah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nitzanah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nitzanah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.