İsim Arama

Nisa İsminin Anlamı Nedir? Nisa Ne Demek?

Nisa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nisa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nisa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nisa isminin anlamı nedir? Nisa ne demek?

Nisa isminin anlamı nedir?
  • Nisa isminin cinsiyeti: Kız
  • Nisa isminin kökeni: Arapça
  • Nisa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nisa ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Nisa ismindeki harf sayısı: 4
  • Nisa isminin rengi: Pembe
  • Nisa isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nisa

Nisa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nisa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nisa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nisa İsmiyle Uyumlu İsimler

Nisa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nisra, Arnisa, Nisa, Mihrinisa, Ferahnisa, Melisa, Nisvan, Dorlisa, Şemsinisa, Asisa

Nisa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eisa, Nisani, Nissim, İsa

Nisa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nisa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nisa İsmi Konulabilir Mi?

Nisa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nisa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nisa İsmi Caiz Mi?

Nisa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nisa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nisa İsminin Özellikleri

Nisa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nisa İsminin Sayı Analizi

Nisa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
S: 22
A: 1

Nisa isminin numerolojik değeri: 52

Nisa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Nisa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
İçeri sen girince
S ensiz olmuyor hiç bir anım
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Nisa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nisa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nisa

Nisa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nisa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nisa

Nisa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nisa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nisa

Nisa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Nisan Akman: Parmaklıklar Ardında dizisinin yönetmenidir.Nisan Akman, 1958 yılında Ankara’da doğmuştur. Annesinin ikinci evliliğinden dolayı yönetmen Tunca Yönder’in üvey kızıdır. Ankara Radyo Çocuk Tiyatrosu'nda çocuk oyuncu olarak sanat yaşamına küçük yaşlarda başladı. Ardından, TRT’nin çocuk bölümünde oyunculuk yaptı. AST'ın (Ankara Sanat Tiyatrosu) çocuk kadrosunda oynadı. Lise eğitiminden sonra birçok filmlerde kamera asistanlığı yaptı. 1977 - 1979 yıllarında İstanbul Televizyonu'nun çeşitli drama ve be...
Nisa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nisa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Nisa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nisa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Nisa isminin Notasyonları Nelerdir?

Nisa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana

Nisa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet

Nisa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
S: Sierra
A: Alfa

Nisa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın

Nisa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nisa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nisa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nisa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nisa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

DOĞA YAMAN💚💙💜👧
01.12.2020

BENİM ANNEMİN ARKADAŞININ KIZININ ADIDA NİSA🧒👸👧

Nisa Nur Basu
28.01.2018

Merhaba benim ismim nisa işte nisa ismini koymak caiz mi anlamadım.