İsim Arama

Necla İsminin Anlamı Nedir? Necla Ne Demek?

Necla ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Necla isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Necla isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Necla isminin anlamı nedir? Necla ne demek?

Necla isminin anlamı nedir?
  • Necla isminin cinsiyeti: Kız
  • Necla isminin kökeni: Arapça
  • Necla isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Necla ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Necla ismindeki harf sayısı: 5
  • Necla isminin rengi: Pembe
  • Necla isminin nitelikeri: Misafirperver, Çalışkan, Huysuz, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Necla

Necla isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Necla ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Necla isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Necla İsmiyle Uyumlu İsimler

Necla İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nechama, Tecla, Necmiye, Necibe, Necve, Thecla, Necla, Necile

Necla İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Necmi, Necil, Necmettin, Necat, Necip, Necabet, Necati, Necabettin, Necho, Necdet

Necla ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Necla İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Necla İsmi Konulabilir Mi?

Necla isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Necla isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Necla İsmi Caiz Mi?

Necla ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Necla isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Necla İsminin Özellikleri

Necla isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Necla İsminin Sayı Analizi

Necla isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
C: 3
L: 15
A: 1

Necla isminin numerolojik değeri: 42

Necla İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Necla İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz sevdim yarim inan ben seni
Ellerim boşlukla seni bekliyorum
Canımdan inan veririm sana
Lale gül kokulum sevdiğim benim
Aşk nerede diyorken seni tanıdım

Necla İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Necla isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Necla

Necla İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Necla isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Necla

Necla İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Necla isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Necla

Necla İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Necla Nazır: Necla Nazır 16 Nisan 1956 tarihinde Yunanistan’ın İskeçe şehrinde doğmuştur.Çocukluğu Eyüp sultan’da geçti. Silahtarağailkokulundaokuduktan sonra tahsil hayatını ortaokulu terk ederek bitirdi. Bir fabrikada işçi olarak çalışırken, 1972 yılında Ses Dergisi'nin düzenlediği yarışmada birinci olarak sinemaya başladı. 1978 yılından sonra sahneye de çıkarak arabesk türde şarkılar söyledi, çoğunluklukla bu türdeki filmlerde oynadı. Yeşilçam'da masum ve romantik roller üstlenerek gönüllerde taht kurdu.1...
Necla İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Necla ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Duygusal, Soğukkanlı, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Necla İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Necla ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Tembel, Obur, Agresif olmalarıdır.

Necla isminin Notasyonları Nelerdir?

Necla isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
C: Ceyhan
L: Lüleburgaz
A: Adana

Necla Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
C: Cemal
L: Lokum
A: Ahmet

Necla isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
C: Charlie
L: Lima
A: Alfa

Necla isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
C: Cemal
L: Levent
A: Aydın

Necla İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Necla ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Necla ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Necla ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Necla İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.