İsim Arama

Nahit İsminin Anlamı Nedir? Nahit Ne Demek?

Nahit ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nahit isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nahit isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nahit isminin anlamı nedir? Nahit ne demek?

Nahit isminin anlamı nedir?
  • Nahit isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nahit isminin kökeni: Farsça
  • Nahit isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nahit ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Nahit ismindeki harf sayısı: 5
  • Nahit isminin rengi: Mavi
  • Nahit isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Tez Canlı, Yaramaz, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nahit

Nahit isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nahit ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Nahit isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nahit İsmiyle Uyumlu İsimler

Nahit İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nahire, Nahal, Nahide

Nahit İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cahit, Tevhit, Nahid, Vahit, Zahit, Mücahit, Muvahhit, Nahit, Nahor, Nahum

Nahit ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nahit İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nahit İsmi Konulabilir Mi?

Nahit isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nahit isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nahit İsmi Caiz Mi?

Nahit ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nahit isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nahit İsminin Özellikleri

Nahit isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Nahit İsminin Sayı Analizi

Nahit isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
H: 10
İ: 12
T: 24

Nahit isminin numerolojik değeri: 64

Nahit İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nahit İsmi İle Akrostiş Şiirler

Neden diyeceksin ya inan ben tek seni sevmişim
Aşk dediğin bu olsa gerek
Her anım sen diye inliyor, bak gözlerime gör ey sevgili
İmrenilecek bir aşk yaşasaydık
Teslim olduğum günden bu yana kalbim seninle atıyor

Nahit İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nahit isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nahit

Nahit İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nahit isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nahit

Nahit İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nahit isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nahit

Nahit İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nahit ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nahit İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nahit ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Sakin, Enerjik, Canayakın olmalarıdır.

Nahit İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nahit ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Panik, Kırılgan, Sessiz olmalarıdır.

Nahit isminin Notasyonları Nelerdir?

Nahit isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
H: Hatay
İ: İzmir
T: Tokat

Nahit Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
H: Hasan
İ: İrfan
T: Temel

Nahit isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
H: Hotel
İ:
T: Tanfo

Nahit isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
H: Halat
İ: İstif
T: Turgut

Nahit İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nahit ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nahit ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nahit ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nahit İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.