İsim Arama

Vahit İsminin Anlamı

Vahit isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Vahit isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Vahit isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Vahit isminin anlamı nedir? Vahit ne demek?

  • Vahit isminin cinsiyeti: Erkek
  • Vahit isminin kökeni: Arapça
  • Vahit isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Vahit ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Vahit ismindeki harf sayısı: 5
  • Vahit isminin rengi: Mavi
  • Vahit isminin nitelikeri: Dinibütün, İnatçı, Tez Canlı, Yaramaz, Romantik

Vahit İsminin Anlamı Nedir? Vahit Ne Demek?

Vahit isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Vahit

Vahit isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Vahit ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Vahit isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Vahit İsmiyle Uyumlu İsimler

Vahit İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Vahide, Vahibe

Vahit İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Vahdet, Cahit, Vahinak, Vahittin, Muvahhit, Vahap, Vahid, Vahe, Vahak, Nahit

Vahit ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Vahit İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Vahit İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Vahit ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Vahit İsmi Konulabilir Mi?

Vahit isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Vahit isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Vahit İsmi Caiz Mi?

Vahit ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Vahit isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Vahit İsminin Diyanetteki Anlamı

Vahit isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Vahit isminin anlamı: Tek, bir

Vahit İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Vahit ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Vahit ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Vahit ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Vahit ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Vahit İsminin Özellikleri

Vahit isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Vahit İsminin Sayı Analizi

Vahit isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
A: 1
H: 10
İ: 12
T: 24

Vahit isminin numerolojik değeri: 74

Vahit İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Vahit İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığın bile bana neşe veriyor
Aradığım aşkı sende buldum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
İhanet mi asla deme.
Tek sana sevdalandı inan bu yürek

Vahit İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Vahit isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Vahit

Vahit İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Vahit isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Vahit

Vahit İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Vahit isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Vahit

Vahit İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Vahit isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Vahit isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Vahit isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Vahit isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Vahit isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Vahit isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Vahit İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Vahit ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Vahit İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Vahit ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Girişken, Sakin, Enerjik, Canayakın olmalarıdır.

Vahit İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Vahit ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Agresif, Panik, Kırılgan, Sessiz olmalarıdır.

Vahit isminin Notasyonları Nelerdir?

Vahit isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
A: Adana
H: Hatay
İ: İzmir
T: Tokat

Vahit Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
A: Ahmet
H: Hasan
İ: İrfan
T: Temel

Vahit isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
A: Alfa
H: Hotel
İ:
T: Tanfo

Vahit isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
A: Aydın
H: Halat
İ: İstif
T: Turgut

Vahit İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Vahit ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Vahit ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Vahit ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Vahit İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Vahit Tekgül
24.12.2017

Karekter özellikleri nelerdir.

vahit isminin numerolojisi, vahit isminin enerjisi, vahit isminin arapça yazlışı, vahit isminin hikayesi, vahit isminin burcu, vahit isminin uğurlu sayısı, vahit isminin ebced değeri, vahit isminin rengi, vahit isminin harf analizi