İsim Arama

Muhammed İsminin Anlamı Nedir? Muhammed Ne Demek?

Muhammed ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Muhammed isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Muhammed isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Muhammed isminin anlamı nedir? Muhammed ne demek?

Muhammed isminin anlamı nedir?
 • Muhammed isminin cinsiyeti: Erkek
 • Muhammed isminin kökeni: Arapça
 • Muhammed isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Muhammed ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Muhammed ismindeki harf sayısı: 8
 • Muhammed isminin rengi: Mavi
 • Muhammed isminin nitelikeri: Uyumlu, Modern, Tez Canlı, İnatçı, Çalışkan, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Muhammed

Muhammed isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Muhammed ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.

Muhammed isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Muhammed İsmiyle Uyumlu İsimler

Muhammed İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Muhabbet, Muhlise, Shamed, Muhterem, Muhsine, Muhibbe, Muhibe, Muhaddere

Muhammed İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Muhammed Emin, Muhip, Muhsin, Muhamed, Muhammad, Muhlis, Muhammed, Muhteşem, Muhibbi, Ahmed

Muhammed ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Muhammed İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Muhammed İsmi Konulabilir Mi?

Muhammed isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Muhammed isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Muhammed İsmi Caiz Mi?

Muhammed ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Muhammed isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Muhammed İsminin Özellikleri

Muhammed isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Muhammed İsminin Sayı Analizi

Muhammed isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
U: 25
H: 10
A: 1
M: 16
M: 16
E: 6
D: 5

Muhammed isminin numerolojik değeri: 95

Muhammed İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Muhammed İsmi İle Akrostiş Şiirler

Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Umudu yine bıraktım sana kavuşacağım zamanlara
Hasret çektim özledim bekledim seni
Aşkın akıyor içimin nehirlerinde
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Eski günleri çok özledim ben
Danıştım bir bilene aşk o dediler

Muhammed İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Muhammed isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Muhammed

Muhammed İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Muhammed isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Muhammed

Muhammed İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Muhammed isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Muhammed

Muhammed İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Muhammed Ali: Boks tarihinin en büyük boksörlerinden biri olarak kabul edilir. Muhammed Ali, esas adı Cassius Marcellus Clay Jr’ dır. 17 Ocak 1942 tarihinde ABD’nin Kentucky eyaletinin Louisville şehrinde doğmuştur. Evlere temizliğe giden annesinin adı Odessa’dır.Daha 6 aylıkken attığı bir yumrukla annesinin dişini kırar.Haylaz bir çocukluk geçirir, gözü karadır, kendinden iri ve büyük çocuklara bile posta koyar, yediği dayaklar boyunu aşar. Babası sokak sokak dolanıp tabelacılık yaparmış.Babası ona bisiklet ...
 • Muhammed Yunus: Bankacı, ekonomi profesörüMikrokredit kavramını bulan ve geliştirenlerdendir.Muhammed Yunus, 28 Haziran 1940 tarihinde Chittagong, Bangladeş’de doğmuştur. Çocukluk yılları doğduğu köy olan Bathua’da geçen Yunus, 1960 yılında Dakka Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünden mezun oldu ve bir yıl sonra aynı üniversiteden yüksek lisans derecesi aldı. Daha sonra ABD’ye giden Muhammed Yunus burada Vanderbilt Üniversitesinde doktorasını tamamladı ve Middle Tennessee State University’de ekonomi dersleri verme...
 • Muhammed Mursi: Mısır'ın 2012 yılında seçimle ilk defa başa gelen, 5. Cumhurbaşkanı, 3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır Silahlı Kuvvetlerinin askeri darbe yapması sonucu indirildi. Muhammed Mursi, 8 Ağustos 1951 tarihinde Şarkiye, Mısır’da doğmuştur. Tam adı “Muhammed Muhammed Mürsî Îsa el-Eyyat”dır. Mısır'ın kuzeyindekiNil Deltası'ndaki Şarkiye iline bağlı Eladva köyünde doğmuştur. 4 kardeşi vardır. İlk eğitimini köyünde aldıktan sonra 1975 – 1978 yılları arasında Kahire Üniversitesi'nde Mühendislik Fakültesi'nde o...
 • Muhammed Ali Cinnah: Hindistanlı bir siyaset adamı olan Muhammed Ali Cinnah, Pakistan’ın kurucusu ve ilk genel valisidir. Hindistan Yarımadası’nın Hindistan ve Pakistan olarak iki ayrı devlete bölünmesinin İngiltere’ye kabul ettirilmesi hemen hemen tümüyle onun çabalarının sonucudur. Cinnah, Karaçi’de varlıklı 25 Aralık 1876'da dünyaya geldi. Londra’da hukuk öğrenimi gördü. Bombay’da 10 yıl avukatlık yaptıktan sonra siyasete atıldı. Önce Hindistan Ulusal Kongresi’ni (INC/Kongre Partisi) destekledi, sonra Tüm Hint Mü...
 • Muhammed bin Salman: Suudi Arabistan, İkinci Başbakan Yardımcısı, Suudi Arabistan Savunma Bakanı ve aynı zamanda ikinci Veliaht Prensidir.Muhammed bin Salman, 24 Temmuz 1980 tarihinde Cidde’de doğmuştur. Babası Suudi Arabistan kralı Salman Bin Abdülaziz, annesi ise babasının üçüncü eşi Fahda binti Falah bin Sultan Al Hithalayn’dır. Muhammed bin Salman, Riyad’daki Kral Suud Üniversitesi Hukuk fakültesinden ikincilikle mezun olmuştur. Muhammed bin Salman, üniversiteden meet işlerinde çalışmadan önce özel sektörde birk...
 • Muhammed Hatemi: İranlı devlet adamı. Muhammed Hatemi, 1943'de İran'ın Yezd eyaletinin Erdekan ilinde doğdu. Yezd cuma imamı ünlü din adamı Ayetullah Ruhullah Hatemi ile zengin bir toprak sahibinin kızı Sanike Ziyai’nin 3'ü kız 6 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. 1961 yılında lise öğrenimini tamamladıktan sonra dini eğitim için Kum Medresesi'ne devam etti. 1965 yılındanitibaren dini eğitimine İsfahan Medresesi'nde devam ederken, aynı yıl kaydolduğu İsfahan Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden 1969 yılında lisans...
 • Muhammed Rıza Şah Pehlevi: İran şâhlarındandır. Pehlevî Hânedânının kurucusu Rıza Pehlevi'nin en büyük oğludur.Muhammed Rıza Şah Pehlevi dönemi (1941-1978) İran’da devletin öncülük ve empoze ettiği modernleşme çabalarının yoğun olarak sürdürüldüğü, modern seküler okul sisteminin ve Batı kaynaklı hukuki düzenlemelerin yapıldığı, dini kurumların sıkı devlet kontrolüne alındığı, ulema sınıfının gücünün azaltıldığı bir dönem olmuştur. Muhammed Rıza Şah Pehlevi, 26 Ekim 1919 tarihinde İran’ın başkenti Tahran’da doğmuştur. Anne...
 • Muhammed Dahlan: Birleşik Arap Emirlikleri'ne danışmanlık yapmaktadır. Muhammed Dahlan, 29 Eylül 1961 tarihindeFilistin, Gazze Şeridi'nin güneyinde bir şehir olan Hanyunus’da fakir bir ailenin altı çocuğundan en küçüğü olarak doğmuştur. Şimdi ise yüz binlerce dolarlık villaların ve 5 yıldızlı büyük otellerin sahibidir. Gazze’deki İslam Üniversitesinde okudu. İngiltere’deki dünyanın en köklü üniversitelerinden birisi olan Cambridge Üniversitesine İngilizce öğrenimi için gitti.Ebu Fadi, lakabıyla da bilinen Dahlan...
Muhammed İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Muhammed ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Misafirperver, Sakin, Girişken, Duygusal, Güçlü olmalarıdır.

Muhammed İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Muhammed ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Panik, Agresif, Gereksiz İnatçı, Güçsüz olmalarıdır.

Muhammed isminin Notasyonları Nelerdir?

Muhammed isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
U: Uşak
H: Hatay
A: Adana
M: Muş
M: Muş
E: Edirne
D: Denizli

Muhammed Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
U: Ufuk
H: Hasan
A: Ahmet
M: Mehmet
M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut

Muhammed isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
U: Uniform
H: Hotel
A: Alfa
M: Mike
M: Mike
E: Echo
D: Delta

Muhammed isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
U: Umman
H: Halat
A: Aydın
M: Merih
M: Merih
E: Engin
D: Deniz

Muhammed İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Muhammed ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Muhammed ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Muhammed ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Muhammed İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Ayakıların Kokiyır :d
04.03.2015

Çok güzel :).