İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Muhammed İsminin Anlamı Nedir?

 • Muhammed isminin cinsiyeti: Erkek
 • Muhammed isminin kökeni: Arapça
 • Muhammed isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Muhammed ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Muhammed ismindeki harf sayısı: 8
 • Muhammed isminin rengi: Mavi
 • Muhammed isminin nitelikeri: Uyumlu, Modern, Tez Canlı, İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Agresif

Muhammed İsminin Anlamı

Muhammed isminin anlamı nedir?

Muhammed isminin anlamı nedir, Muhammed ne demektir, Muhammed ne anlama gelir, Muhammed manası nedir?

Muhammed İsminin Analizi

Muhammed isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Muhammed ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Muhammed İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Muhammed İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Muhammed İsminin Özellikleri

Muhammed isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Muhammed İsminin Diyanetteki Anlamı

Muhammed isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Muhammed isminin anlamı: Çok övülmüş, hamd edilmiş

Muhammed İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Muhammed ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Muhammed ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Muhammed ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Muhammed ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Muhammed İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Muhammed ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Muhammed İsmi Konulabilir Mi?

Muhammed ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Muhammed isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Muhammed İsmi Caiz Mi?

Muhammed ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Muhammed isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Muhammed İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Popüler Erkek İsimleri

Muhammed İsmi İle Akrostiş Şiirler

Muhabbetine tabiyim, ben bir seni bilirim ve bozmam ezberimi
Uzak durma ne olur hep bu yürekte kal
Hasret ile seni bekliyorum ben
Aşk kokan günler için kollarımda olmalısın yar
Muhabbetine tabiyim, ben bir seni bilirim ve bozmam ezberimi
Muhabbetine tabiyim, ben bir seni bilirim ve bozmam ezberimi
En güzel yarınlar için bana sen gereklisin
Durma çık gel beni yalnız bırakma

Muhammed İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Muhammed isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Muhammed İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Muhammed isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Muhammed İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Muhammed isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Muhammed İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Muhammed Rıza Şah Pehlevi: İran şâhlarındandır. Pehlevî Hânedânının kurucusu Rıza Pehlevi'nin en büyük oğludur.Muhammed Rıza Şah Pehlevi dönemi (1941-1978) İran’da devletin öncülük ve empoze ettiği modernleşme çabalarının yoğun olarak sürdürüldüğü, modern seküler okul sisteminin ve Batı kaynaklı hukuki düzenlemelerin yapıldığı, dini kurumların sıkı devlet kontrolüne alındığı, ulema sınıfının gücünün azaltıldığı bir dönem olmuştur. Muhammed Rıza Şah Pehlevi, 26 Ekim 1919 tarihinde İran’ın başkenti Tahran’da doğmuştur. Anne...
 • Muhammed Dahlan: Birleşik Arap Emirlikleri'ne danışmanlık yapmaktadır. Muhammed Dahlan, 29 Eylül 1961 tarihindeFilistin, Gazze Şeridi'nin güneyinde bir şehir olan Hanyunus’da fakir bir ailenin altı çocuğundan en küçüğü olarak doğmuştur. Şimdi ise yüz binlerce dolarlık villaların ve 5 yıldızlı büyük otellerin sahibidir. Gazze’deki İslam Üniversitesinde okudu. İngiltere’deki dünyanın en köklü üniversitelerinden birisi olan Cambridge Üniversitesine İngilizce öğrenimi için gitti.Ebu Fadi, lakabıyla da bilinen Dahlan...
 • Muhammed Yunus: Bankacı, ekonomi profesörüMikrokredit kavramını bulan ve geliştirenlerdendir.Muhammed Yunus, 28 Haziran 1940 tarihinde Chittagong, Bangladeş’de doğmuştur. Çocukluk yılları doğduğu köy olan Bathua’da geçen Yunus, 1960 yılında Dakka Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünden mezun oldu ve bir yıl sonra aynı üniversiteden yüksek lisans derecesi aldı. Daha sonra ABD’ye giden Muhammed Yunus burada Vanderbilt Üniversitesinde doktorasını tamamladı ve Middle Tennessee State University’de ekonomi dersleri verme...
 • Muhammed Ali Cinnah: Hindistanlı bir siyaset adamı olan Muhammed Ali Cinnah, Pakistan’ın kurucusu ve ilk genel valisidir. Hindistan Yarımadası’nın Hindistan ve Pakistan olarak iki ayrı devlete bölünmesinin İngiltere’ye kabul ettirilmesi hemen hemen tümüyle onun çabalarının sonucudur. Cinnah, Karaçi’de varlıklı 25 Aralık 1876'da dünyaya geldi. Londra’da hukuk öğrenimi gördü. Bombay’da 10 yıl avukatlık yaptıktan sonra siyasete atıldı. Önce Hindistan Ulusal Kongresi’ni (INC/Kongre Partisi) destekledi, sonra Tüm Hint Mü...
 • Muhammed Hatemi: İranlı devlet adamı. Muhammed Hatemi, 1943'de İran'ın Yezd eyaletinin Erdekan ilinde doğdu. Yezd cuma imamı ünlü din adamı Ayetullah Ruhullah Hatemi ile zengin bir toprak sahibinin kızı Sanike Ziyai’nin 3'ü kız 6 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. 1961 yılında lise öğrenimini tamamladıktan sonra dini eğitim için Kum Medresesi'ne devam etti. 1965 yılındanitibaren dini eğitimine İsfahan Medresesi'nde devam ederken, aynı yıl kaydolduğu İsfahan Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden 1969 yılında lisans...
 • Muhammed bin Salman: Suudi Arabistan, İkinci Başbakan Yardımcısı, Suudi Arabistan Savunma Bakanı ve aynı zamanda ikinci Veliaht Prensidir.Muhammed bin Salman, 24 Temmuz 1980 tarihinde Cidde’de doğmuştur. Babası Suudi Arabistan kralı Salman Bin Abdülaziz, annesi ise babasının üçüncü eşi Fahda binti Falah bin Sultan Al Hithalayn’dır. Muhammed bin Salman, Riyad’daki Kral Suud Üniversitesi Hukuk fakültesinden ikincilikle mezun olmuştur. Muhammed bin Salman, üniversiteden meet işlerinde çalışmadan önce özel sektörde birk...
 • Muhammed Mursi: Mısır'ın 2012 yılında seçimle ilk defa başa gelen, 5. Cumhurbaşkanı, 3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır Silahlı Kuvvetlerinin askeri darbe yapması sonucu indirildi. Muhammed Mursi, 8 Ağustos 1951 tarihinde Şarkiye, Mısır’da doğmuştur. Tam adı “Muhammed Muhammed Mürsî Îsa el-Eyyat”dır. Mısır'ın kuzeyindekiNil Deltası'ndaki Şarkiye iline bağlı Eladva köyünde doğmuştur. 4 kardeşi vardır. İlk eğitimini köyünde aldıktan sonra 1975 – 1978 yılları arasında Kahire Üniversitesi'nde Mühendislik Fakültesi'nde o...
 • Muhammed Ali: Boks tarihinin en büyük boksörlerinden biri olarak kabul edilir. Muhammed Ali, esas adı Cassius Marcellus Clay Jr’ dır. 17 Ocak 1942 tarihinde ABD’nin Kentucky eyaletinin Louisville şehrinde doğmuştur. Evlere temizliğe giden annesinin adı Odessa’dır.Daha 6 aylıkken attığı bir yumrukla annesinin dişini kırar.Haylaz bir çocukluk geçirir, gözü karadır, kendinden iri ve büyük çocuklara bile posta koyar, yediği dayaklar boyunu aşar. Babası sokak sokak dolanıp tabelacılık yaparmış.Babası ona bisiklet ...
Muhammed İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Muhammed Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
U: Ufuk
H: Hasan
A: Ahmet
M: Mehmet
M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut

Muhammed İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Muhammed isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
U: Umman
H: Halat
A: Aydın
M: Merih
M: Merih
E: Engin
D: Deniz

Muhammed İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Muhammed isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
U: Uniform
H: Hotel
A: Alfa
M: Mike
M: Mike
E: Echo
D: Delta

Muhammed İsminin TDK Notasyonu

Muhammed isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
U: Uşak
H: Hatay
A: Adana
M: Muş
M: Muş
E: Edirne
D: Denizli

Muhammed İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Muhammed ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Muhammed ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Muhammed ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Muhammed İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Ayakıların Kokiyır :d
04.03.2015

Çok güzel :).