İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Miray İsminin Anlamı Nedir?

  • Miray isminin cinsiyeti: Kız
  • Miray isminin kökeni: Farsça
  • Miray isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Miray ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Miray ismindeki harf sayısı: 5
  • Miray isminin rengi: Pembe

Miray İsminin Anlamı Nedir?

Miray isminin anlamı nedir?

Miray isminin anlamı nedir, Miray ne demektir, Miray ne anlama gelir, Miray manası nedir?

Miray İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Miray ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Miray İsmi Konulabilir Mi?

Miray ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Miray isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Miray İsmi Caiz Mi?

Miray ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Miray isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Miray İsminin Analizi

Miray isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Miray ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Miray İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Miray İsminin Özellikleri

Miray isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Miray İsminin Numerolojisi

Miray isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
İ: 12
R: 21
A: 1
Y: 28

Miray isminin numerolojik değeri: 78

Miray İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Miray İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mavi gökyüzü ve deniz
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Rengarenk düşler kuruyorum bize dair
Anlaşalım mı senin artık sevgili
Yalnız yaşayamam sensiz olamam

Miray İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Miray isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Miray İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Miray isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Miray İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Miray isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Miray İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Miray ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Miray İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Miray Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet
Y: Yahya

Miray İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Miray isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın
Y: Yılmaz

Miray İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Miray isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
İ:
R: Romeo
A: Alfa
Y: Yankee

Miray İsminin TDK Notasyonu

Miray isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana
Y: Yozgat

Miray İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Miray ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Miray ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Miray ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Miray İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 44 yorum yapılmıştır.

Metin Atalay
14.10.2019

Miray ismi çok güzel ve söylenmesi çok kolay. Anne ve baba adaylarına öneririm :)

Can Semiz
11.10.2019

Miray kızımın ikinci adı. Miray Kayra ikisi de çok güzel isim. Yalnız Miray çok yaramaz ve çok hareketli. Burada ki özelliklere ek olarak belirtmek isterim.

Miray Sedefçi
10.10.2019

Miray ismi çok güzel bir isim. Özellikleri de çok doğru fakat Kırılgan değilim ama çok duygusal olduğum doğrudur.

Tülin İnce
10.10.2019

Miray ismine herkes güzel şiirler yapmış. Bir akrostiş şiir de benden.

Melek gibi biri
İnceciktir beli
Rengarenk bir eteği
Allahım’ın emaneti
Yurdun neşesi

Fatih Akın
10.10.2019

Bende bir şiir yazdım Miray ismine uygun.

Miray, yine Miray , yine Miray
İstemem sensiz gecsin ne bir gun ne bir ay
Razıyım bir gülüşüne bin can vermeye
Artık duy gör beni
Yüreğimin sönmeyen alevi (hkz).

Alev Ateş
10.10.2019

Miraylar çok tatlı olur. Miray için bir şiir yazmak istedim. Sizlerle de paylaşıyorum.

Minnacıktı ellerin, sen miniciktin,
İlkbahar kokusu saçardın,
Renk renk açardı gülüşlerin.
Ay yüzlüm, sen bitanemsin
Yüreğimde biricik ve teksin.

Güler Su
10.10.2019

Miray ismi çok güzel. Kızımın adı Masal olacaktı ama Miray olarak değiştirmeye karar verdim. Miray isminin anlamı çok güzel. Miray ismini çok seviyorum.

Ataberk Can
04.10.2019

Miray sevgilimin adı. Miray ismi çok güzel ve anlamı da çok güzel. Miray ismini de sevgilimi de anlamını da çok seviyorum.

Miray Güney
03.10.2019

Miray ismi çok güzel. Adım miray buse ve ben buse ismini hiç kullanmıyorum bile. Miray isminin anlamı da çok güzel. Miray isminin analizi de bu sayfa da çok güzel anlatılmış tam bana göre :)

Miray Akçay
05.07.2019

Ben farklı bir sitede aşağıdaki gibi bir analiz bulmuştum. Sizinde işinize yarar diye buraya ekliyorum :) Sosyal hayatını önemseyen bir kişiliğiniz var. Dışa dönük, eğlenceli yaşamı ve hayatı çok seviyorsunuz. Yaratıcı özellikleriniz var. Monotonluktan ve rutinden hiç hoşlanmazsınız. Detaycı değilsiniz ve pek planlı çalışmazsınız. Otokontrol uygulamalı ve kendinize disiplin uygulamayı öğrenmelisiniz.'

Miray Metin
20.04.2019

Çok iyi!!!.

Sevda Artan
30.03.2019

Adım sevda artan.

Adnan Nayr
16.03.2019

Kızımın ismi miray,engüzrl isim.

Mine Çelik
24.02.2019

Kızımın ismi kızımın hiç uykuyla işi yoktur.

Mine Çelik
24.02.2019

Kızımın ismi kızımın hiç uykuyla işi yoktur.

Miray Bakır
10.02.2019

Gerçekten beni anlatıyor🤣🤣🤣🤣.

Gamze Dogan
05.02.2019

Bence elisa ismi daha guzel bizimde bebegimiz olucak 2 ayimiz kaldi elisanin anlami cennet kapisinda bekleyen melegin ismiymis.

Miray Polat
20.01.2019

Harika aynı beni anlatıyo.

Miray Yağmur
13.01.2019

İsmim güzel ve evet doğru duygusal biriyim.

Tijda Macar
29.12.2018

Anlamını.

Miray İkra
20.12.2018

Benim bütün özelliklerim var.

Dilan Kaya
28.11.2018

Yaptığım yorum için özürdilerim miray ismi çok güzel bir isim.

Dilan Kaya
28.11.2018

Bu siteyi nasıl şikayet edebilirim biri yardımcı olabilirmi.

Miray Çiçek
28.11.2018

Lütfen adımı kirletmeyin adımdan soğumak istemiyorum okey.

Dilan Kaya
28.11.2018

Gereksiz yorum nerdeyse bu site orda.