İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Metin İsminin Anlamı Nedir?

 • Metin isminin cinsiyeti: Erkek
 • Metin isminin kökeni: Arapça
 • Metin isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Metin ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Metin ismindeki harf sayısı: 5
 • Metin isminin rengi: Mavi
 • Metin isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Romantik, Yaramaz, Misafirperver

Metin İsminin Anlamı

Metin isminin anlamı nedir?

Metin isminin anlamı nedir, Metin ne demektir, Metin ne anlama gelir, Metin manası nedir?

Metin İsminin Analizi

Metin isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Metin ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Metin İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Metin İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Metin İsminin Özellikleri

Metin isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Metin İsminin Diyanetteki Anlamı

Metin isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Metin isminin anlamı: Sağlam, dayanıklı

Metin İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Metin ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Metin ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Metin ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Metin ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Metin İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Metin ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Metin İsmi Konulabilir Mi?

Metin ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Metin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Metin İsmi Caiz Mi?

Metin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Metin isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Metin İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Popüler Erkek İsimleri

Metin İsmi İle Akrostiş Şiirler

Muhabbetine tabiyim, ben bir seni bilirim ve bozmam ezberimi
En güzel yarınlar için bana sen gereklisin
Tek sana sevdalandı inan bu yürek
İçimde umut içimde özlem oldun
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize

Metin İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Metin isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Metin İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Metin isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Metin İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Metin isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Metin İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Metin Çekmez: Metin Çekmez, 26 Temmuz 1945 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Tiyatrocu Dinçer Çekmez (d.1940) adında abisi vardır. Üniversiteden Gazetecilik bölümünden mezun oldu. 1962 yılında Habaşlayan Metin Çekmez, 1970 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda kadrolu oyuncu olabildi. Bir alaylı oyuncu olarak kendini usta çırak ilişkisi içinde geliştirdi.1972 yılında Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini yaptığı “Tatlı Dillim” sinema filmi ile oyunculuğa başladı.Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol almıştır.Metin Ç...
 • Metin Uca: Metin Uca, 1961 yılında Hakkari’li bir baba ve Bilecik Söğüt’lü bir annenin büyük çocuğu olarak istanbul’da doğmuştur. Bir kardeşi vardır. Küçük bir bürokrat ailesinin çocuğu olarak ömrünün büyük bölümünü Ankara ve istanbul'da geçirdi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. İstanbul Jeoloji Mühendisliğinde okumaya başladı. Üniversite öğrenciliği sırasında harçlığını çıkarmak için Gelişim yayınlarının ansiklopedilerinin pazarlaması işinde çalıştı. Bu arada Tiyatro ve yaratıcı drama dersleri...
 • Metin Özülkü: Metin Özülkü, 15 Temmuz 1962 tarihinde Mersin’de beş kardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ve yeteneği ailesi tarafından fark edildi. 4,5 yaşında iken babasının tayini nedeni ile istanbul’a geldi ve 9 yaşında İstanbul Belediye Konservutuarında keman eğitimi almaya başladı. Marmara Üniversitesi Müzik Bölümünden mezun oldu. Profesyonel müzik yaşantısına çok erken yaşlarda başlayan Metin Özülkü, daha 9 yaşında iken ‘’Ana Kucağı’’adında bir45’lik plak yaptı.Metin...
 • Metin Serezli: Metin Serezli; 12 Ocak 1934 de İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Atatürk Lisesi’de yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü ve Edebiyat Fakültesi Sanat tarihi Bölümlerinde okudu. 3 yıl Fenerbahçe genç takımında futbol oynadı. 1954’de İstanbul Üniversitesi tör olarak oyunculuğa atıldı. 1955 yılında “Dormen Tiyatro”sunun ilk oyunu olan “Papaz Kaçtı” komedisi ile profesyonel oldu. Bu güne kadar tiyatrodan hiç kopmadı “Dormen Tiyatro”su “Şan Tiyatrosu...
 • Metin Kaçan: Mustafa Altıoklar tarafından sinemaya uyarlanmış olan Ağır Roman kitabının yazarı olan Türk roman ve öykü yazarı ve sanarist. Yapıtları Türkçe’nin dışında Almanca ve Fransızca’ya da çevrilmiştir. Metin Kaçan, 1961 yılında, İncesu, Kayseri’de dünyaya geldi. Ailesi ile beraber, henüz altı aylıkken istanbul’a taşınan Kaçan, okuldan mezun olmasının ardından, 1988 yılında, çeşitli mizah dergilerine kısa öyküler yazarak yazın dünyasına katıldı.İlk romanı Ağır Roman, 1990 yılında piyasaya çıktı. Taksim...
 • Metin Ersoy: Sanat yaşamına 1956 yılında calypso türünde şarkılar seslendirerek başladı.Metin Ersoy, 15 Nisan 1934 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Saat tamircisi olan babası koyu bir Vefa Spor taraftarı olduğu için Vefa Kulübü’nün içinde büyüdü. Gençliğinde Metin Ersoy da futbol oynadı, hatta Galatasaray’da futbol oynadı. Ama 1961 yılında üzerine kaleci düşünce kolu çıkmış ve futbola veda etmek zorunda kalmış. O 12 yaşındayken, babası bir Rum kadını ile tanışınca evi terk etmiş. 14 yaşından itibaren aklı he...
 • Metin Şentürk: Dünya Engelliler Vakfının başkanlığını yapmaktadır. Metin Şentürk, görmemesine rağmen hayatla barışık, esprili, kahkaha atmayı seven bir insandır. Metin Şentürk, 16 nbul Fatih’de doğmuştur. Kosova'dan göçüp İstanbul Fatih'e yerleşmiş, 7 çocuklu bir ailenin sondan ikinci çocuğudur. Küçükten büyüğe; Bayram, Mithat, Mustafa, Suzan, Gülten ve Hacer adlarında kardeşleri vardır. Babasının adı Şükrü,annesinin adı Elmas idi. Sonradan babası dahil ailesinden altı kişi de çeşitli sebeplerle kör oldu.Üç ya...
 • Metin Belgin: Metin Belgin, 14 Şubat 1957 tarihinde Bursa’da doğmuştur. 1977 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı, Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduğunda ilk Bursa Devlet Tiyatrosuna tayin oldu. iki yıl sonra 1979 yılında istanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olarak o yıldan beri oyuncu ve yönetmen olarak çalışıyor. Alman yazar Patrick Süskind’in 1981’de yazdığı Kontrabas’ı Metin Belgin 1991’de İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahneye koydu. 2016 yılında halâ sahnede…Metin Belgin, yönetmen Biket İlhan ile e...
 • Metin Akpınar: Tiyatro ve sinema sanatçısı.Metin Akpınar, 02 Kasım 1942 tarihinde istanbul’un Aksaray semtinde Nadide ve Mustafa çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Pertevniyal Lisesi'nde eğitim gördü. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi'nden mezun oldu.. 1957’de İstanbul Yeşil Sah1962'de Türk Talebe Birliği'nde amatör olarak tiyatroya devam etti. İki yıl sonra ilk kez profesyonel bir oyunda yer aldı ve bu tarihten sonra önemli tiyatro yapımlarında rol aldı. 1964 yılınd...
 • Metin Yıldız: Metin Yıldız, Aslen Ordu Fatsa’lı bir memur ailenin ortanca çocuğu olarak 20 Ağustos 1974 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babası polisdir. Lise mezunudur. 1996 yılında profosyonel tiyatro hayatına başladı. Birçok tiyatro oyunu ve dizide rol aldıktan sonra 2003 yılına “Vizontele Tuba” ile birlikte BKM serüveni başladı. Halen BKM Mutfak’ta oyunculuk ve yazarlık yapmaktadır. Çok Güzel Hareketler Bunlar dizisinin en başarılı rol yazan usta oyuncularındandır.Metin Yıldız, 2008 yılından beri Elvan Yı...
Metin İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Metin Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
T: Temel
İ: İrfan
N: Nizam

Metin İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Metin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
T: Turgut
İ: İstif
N: Neptün

Metin İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Metin isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
T: Tanfo
İ:
N: November

Metin İsminin TDK Notasyonu

Metin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
T: Tokat
İ: İzmir
N: Niğde

Metin İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Metin ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Metin ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Metin ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Metin İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.