İsim Arama

Safa İsminin Anlamı Nedir? Safa Ne Demek?

Safa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Safa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Safa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Safa isminin anlamı nedir? Safa ne demek?

Safa isminin anlamı nedir?
  • Safa isminin cinsiyeti: Erkek
  • Safa isminin kökeni: Arapça
  • Safa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Safa ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Safa ismindeki harf sayısı: 4
  • Safa isminin rengi: Mavi
  • Safa isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Sinirli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Safa

Safa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Safa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Safa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Safa İsmiyle Uyumlu İsimler

Safa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Safıgül, Safia, Safira, Safinaz, Safiyet, Safinur, Safiye, Safire, Dilsafa, Wafa

Safa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Safin, Saffet, Safer, Safter, Mostafa, Rafa, Safa, Safwan, Safder, Safi

Safa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Safa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Safa İsmi Konulabilir Mi?

Safa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Safa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Safa İsmi Caiz Mi?

Safa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Safa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Safa İsminin Özellikleri

Safa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Safa İsminin Sayı Analizi

Safa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
F: 7
A: 1

Safa isminin numerolojik değeri: 31

Safa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Safa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Serhat Gülseren
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Safa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Safa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Safa

Safa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Safa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Safa

Safa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Safa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Safa

Safa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Safa Önal: Yazdığı yüzlerce senaryo ile Türk Sineması'na damgasını vuran senaristtir.Safa Önal, 17 Aralık 1931 tarihindebabasının görev yeri Nevşehir, Avanos’da doğmuştur. Nihal ve Fahretin Önal çiftinin ilk oğlu olarak doğmuştur. istanbul’un Maçka semtinde Maçka Palas apartmanında otururlarmış. Babası Fahretin Önal Kaymakamlık, valilik ve belediye başkanlığı da yapmış bir bürokrattır. Çukulata sesli sunucu Sezen Cumhur Önal kardeşidir. Nişantaşı Ortaokulu'nda okudu. Haydarpaşa Lisesinden mezun oldu. 1945 ...
Safa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Safa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Uysal olmalarıdır.

Safa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Safa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Güven Vermeyen olmalarıdır.

Safa isminin Notasyonları Nelerdir?

Safa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
F: Fatsa
A: Adana

Safa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
F: Fatih
A: Ahmet

Safa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
F: Foxtrot
A: Alfa

Safa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
F: Felenk
A: Aydın

Safa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Safa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Safa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Safa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Safa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.