İsim Arama

Meter İsminin Anlamı Nedir? Meter Ne Demek?

Meter ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Meter isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Meter isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Meter isminin anlamı nedir? Meter ne demek?

Meter isminin anlamı nedir?
  • Meter isminin cinsiyeti: Kız
  • Meter isminin kökeni: Yunanca
  • Meter isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Meter ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Meter ismindeki harf sayısı: 5
  • Meter isminin rengi: Pembe
  • Meter isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Romantik, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Meter

Meter isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Meter ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Meter isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Meter İsmiyle Uyumlu İsimler

Meter İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Meter, Methel, Kebuter, Metis, Yeter, Gülter, Bihter, Ater, Duhter, Mahter

Meter İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Üster, Kemter, Demeter, Sopater, Kenter, Methusaleh, Safter, Yurter, İlter, Mete

Meter ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Meter İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Meter İsmi Konulabilir Mi?

Meter isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Meter isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Meter İsmi Caiz Mi?

Meter ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Meter isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Meter İsminin Özellikleri

Meter isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Meter İsminin Sayı Analizi

Meter isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
T: 24
E: 6
R: 21

Meter isminin numerolojik değeri: 73

Meter İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Meter İsmi İle Akrostiş Şiirler

Minicik yüreğimi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Rabbim beni sana bağışlasın

Meter İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Meter isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Meter

Meter İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Meter isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Meter

Meter İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Meter isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Meter

Meter İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Meter ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Meter İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Meter ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Canayakın, Maceracı olmalarıdır.

Meter İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Meter ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Gaddar olmalarıdır.

Meter isminin Notasyonları Nelerdir?

Meter isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
T: Tokat
E: Edirne
R: Rize

Meter Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
T: Temel
E: Ekrem
R: Rasim

Meter isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
T: Tanfo
E: Echo
R: Romeo

Meter isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
T: Turgut
E: Engin
R: Reis

Meter İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Meter ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Meter ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Meter ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Meter İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.