İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Mesut İsminin Anlamı Nedir?

 • Mesut isminin cinsiyeti: Erkek
 • Mesut isminin kökeni: Arapça
 • Mesut isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Mesut ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Mesut isminin rengi: Mavi

Mesut İsminin Anlamı

Mesut İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Mesut ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Mesut İsmi Konulabilir Mi?

Mesut ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mesut isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mesut İsmi Caiz Mi?

Mesut ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mesut isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Mesut İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mesut İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mesut İsminin Analizi

Mesut isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mesut ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir.

Mesut İsminin Özellikleri

Mesut isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Mesut İsminin Numerolojisi

Mesut isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
S: 22
U: 25
T: 24

Mesut isminin numerolojik değeri: 93

Mesut İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu günler için ben seni bekliyorum
Ellerin ellerimde olacak Ecem
Sensiz olan her an bana bir azap
Uğrunda yılları hiç çekinmeden
Tahammülsüz seviyorum seni birtanem…

Mesut İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mesut isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mesut İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Mesut Akusta: Mesut Akusta, 22 Şubat 1964 tarihinde Konya, Sarayönü, Gözlü beldesinde doğmuştur. Babası Ali Akusta devlet tarım ve hayvan üretme çiftliğinde teknisy...
 • Mesut Barzani: Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin başındaki Mesut Barzani, Kürt haklarının en büyük savunucularından. Babası Mustafa Barzani'nin ölümünden beri K...
 • Mesut Mertcan: Mesut Mertcan, 15 Eylül 1946 tarihinde Adana’da doğmuştur. Anne ile babası daha o doğmadan boşanmıştır. Babasının ikinci evliliğinden 10 kardeşi vardı...
 • Mesut Toprak: Zeytinburnu'nda yükselen 36 katlı OnaltıDokuz gökdelenlerinin sahibidir."sinek pekmeze gelir bende ballı işlerin peşindeyim" sözünün sahibi. Tay Group...
 • Mesut Yar: Mesut Yar, 18 Nisan 1966 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Çocukluğu Kurtuluş semtinde geçti. Meslek Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Edebi...
 • Mesut Yılmaz: 48., 53. ve 55. T.C. Hükümetlerinin Başbakanı, Anavatan Partisi Eski Genel Başkanı ve Rize Milletvekili. Mesut Yılmaz, 1947 Yılında istanbul’da doğdu....
Mesut İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Mesut Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
S: Serhat
U: Ufuk
T: Temel

Mesut İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Mesut isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
S: Seydi
U: Umman
T: Turgut

Mesut İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Mesut isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
S: Sierra
U: Uniform
T: Tanfo

Mesut İsminin TDK Notasyonu

Mesut isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
S: Sinop
U: Uşak
T: Tokat

Mesut İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mesut ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mesut ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mesut ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Mesut İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.