İsim Arama

Mentor İsminin Anlamı Nedir? Mentor Ne Demek?

Mentor ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mentor isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mentor isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mentor isminin anlamı nedir? Mentor ne demek?

Mentor isminin anlamı nedir?
  • Mentor isminin cinsiyeti: Erkek
  • Mentor isminin kökeni: Yunanca
  • Mentor isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mentor ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mentor ismindeki harf sayısı: 6
  • Mentor isminin rengi: Mavi
  • Mentor isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Misafirperver, Romantik, Pozitif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mentor

Mentor isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mentor ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Mentor isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mentor İsmiyle Uyumlu İsimler

Mentor İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Menekşe, Menan, Mensure, Mengli, Menuha, Menora, Menevşe, Menal, Mengüş, Menşure

Mentor İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mengütekin, Menaf, Mensup, Mene, Mengi, Mensur, Alastor, Mengüalp, Menşur, Mengütaş

Mentor ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mentor İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mentor İsmi Konulabilir Mi?

Mentor isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mentor isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mentor İsmi Caiz Mi?

Mentor ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mentor isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mentor İsminin Özellikleri

Mentor isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Mentor İsminin Sayı Analizi

Mentor isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
N: 17
T: 24
O: 18
R: 21

Mentor isminin numerolojik değeri: 102

Mentor İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Mentor İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutluluğum yüzümün gülüşü sensin
Elleri elinde olmalı yarin derler
Nergizler açarken balkonda gördüm seni,
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim

Mentor İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mentor isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mentor

Mentor İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mentor isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mentor

Mentor İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mentor isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mentor

Mentor İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mentor ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mentor İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mentor ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Sırdaş, Maceracı olmalarıdır.

Mentor İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mentor ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, İçine Kapanık, Gaddar olmalarıdır.

Mentor isminin Notasyonları Nelerdir?

Mentor isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
N: Niğde
T: Tokat
O: Ordu
R: Rize

Mentor Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam
T: Temel
O: Osman
R: Rasim

Mentor isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
N: November
T: Tanfo
O: Oscar
R: Romeo

Mentor isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
N: Neptün
T: Turgut
O: Oruç
R: Reis

Mentor İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mentor ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mentor ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mentor ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mentor İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.