İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Memduh İsminin Anlamı

  • Memduh isminin cinsiyeti: Erkek
  • Memduh isminin kökeni: Arapça
  • Memduh isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Memduh ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Memduh ismindeki harf sayısı: 6
  • Memduh isminin rengi: Mavi

Memduh İsminin Anlamı Nedir?

Memduh isminin anlamı nedir, Memduh ne demektir, Memduh ne anlama gelir, Memduh manası nedir?

Memduh İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Memduh ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Memduh İsmi Konulabilir Mi?

Memduh ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Memduh isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Memduh İsmi Caiz Mi?

Memduh ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Memduh isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Memduh İsminin Analizi

Memduh isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Memduh ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Memduh İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Memduh İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Memduh İsminin Özellikleri

Memduh isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Memduh İsminin Numerolojisi

Memduh isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
M: 16
D: 5
U: 25
H: 10

Memduh isminin numerolojik değeri: 78

Memduh İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Memduh İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mevlamdan dilerken seni ben..
Eski günlerden beri sana hastayım
Mutlu olmam için sen gereklisin
Darılırım Bana gelmezsen eğer
Uzağım yakın oluyor sana bakınca yarim
Hasretinde yandım seni özledim yarim

Memduh İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Memduh isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Memduh İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Memduh isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Memduh İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Memduh isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Memduh İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Memduh Boydak: TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Memduh Boydak, 1967 yılında Kayseri’de doğmuştur. Babası Sami Boydak’dır. Bekir Boydak (d.1970), Hacı Boyd...
  • Memduh Şevket Esendal: Hikâyeciliğimizin önemli isimlerindendir. “Ayaşlı ve Kiracıları” adlı romanın yazarıdır. Memduh Şevket Esendal, 29 Mart 1883 tarihinde Çorlu’da Rumeli...
  • Memduh Ün: Yönetmen, yapımcı, senarist, oyuncu. Yeşilçam’ın en başarılı yönetmenlerinden biridir. Aktör olarak adım attığı sinema kariyeri, yönetmenliğini yaptığ...
Memduh İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Memduh Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
M: Mehmet
D: Davut
U: Ufuk
H: Hasan

Memduh İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Memduh isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
M: Merih
D: Deniz
U: Umman
H: Halat

Memduh İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Memduh isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
M: Mike
D: Delta
U: Uniform
H: Hotel

Memduh İsminin TDK Notasyonu

Memduh isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
M: Muş
D: Denizli
U: Uşak
H: Hatay

Memduh İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Memduh ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Memduh ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Memduh ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Memduh İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.