İsim Arama

Mariya İsminin Anlamı Nedir? Mariya Ne Demek?

Mariya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mariya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mariya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mariya isminin anlamı nedir? Mariya ne demek?

Mariya isminin anlamı nedir?
  • Mariya isminin cinsiyeti: Kız
  • Mariya isminin kökeni: Arapça
  • Mariya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mariya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mariya ismindeki harf sayısı: 6
  • Mariya isminin rengi: Pembe
  • Mariya isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Komik, Yaramaz, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mariya

Mariya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mariya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Mariya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mariya İsmiyle Uyumlu İsimler

Mariya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Maridel, Mara, Marisha, Mariamne, Maribella, Marziye, Margarita, Martı, Markéta, Marily

Mariya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Enbiya, Ananiya, Zekeriya, Evliya, Marnin, Aviya, Ziya, Mari, Marsel, Mareshah

Mariya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mariya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mariya İsmi Konulabilir Mi?

Mariya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mariya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mariya İsmi Caiz Mi?

Mariya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mariya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mariya İsminin Özellikleri

Mariya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Mariya İsminin Sayı Analizi

Mariya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
R: 21
İ: 12
Y: 28
A: 1

Mariya isminin numerolojik değeri: 79

Mariya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Mariya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu musun söyle şimdi bensiz
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Rengarenk bir dünya kurmak için
İçeri sen girince
Yalnız senin için atıyor bu deli yürek
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Mariya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mariya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mariya

Mariya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mariya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mariya

Mariya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mariya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mariya

Mariya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mariya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mariya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mariya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Maceracı, Enerjik, Gezgin olmalarıdır.

Mariya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mariya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Mariya isminin Notasyonları Nelerdir?

Mariya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana

Mariya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet

Mariya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
İ:
Y: Yankee
A: Alfa

Mariya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın

Mariya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mariya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mariya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mariya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mariya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Dilay Saüt
06.04.2018

İmeğnh.