İsim Arama

Manara İsminin Anlamı Nedir? Manara Ne Demek?

Manara ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Manara isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Manara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Manara isminin anlamı nedir? Manara ne demek?

Manara isminin anlamı nedir?
  • Manara isminin cinsiyeti: Kız
  • Manara isminin kökeni: Arapça
  • Manara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Manara ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Manara ismindeki harf sayısı: 6
  • Manara isminin rengi: Pembe
  • Manara isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Misafirperver, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Manara

Manara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Manara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Manara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Manara İsmiyle Uyumlu İsimler

Manara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zaara, Adara, Marmara, Gulnara, Naara, Dilara, Hadjara, Aldara, Varvara, Mahara

Manara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Çaykara, Çankara, Manço, Uçkara, Manaen, Manzur, Baykara, Taykara, Beykara, Çalkara

Manara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Manara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Manara İsmi Konulabilir Mi?

Manara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Manara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Manara İsmi Caiz Mi?

Manara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Manara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Manara İsminin Özellikleri

Manara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Manara İsminin Sayı Analizi

Manara isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
N: 17
A: 1
R: 21
A: 1

Manara isminin numerolojik değeri: 57

Manara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Manara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Artık seninim ve seninleyim
Ne olur bırakma beni
Artık seninim ve seninleyim
Rengarenk hayallerimiz vardı
Artık seninim ve seninleyim

Manara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Manara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Manara

Manara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Manara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Manara

Manara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Manara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Manara

Manara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Manara ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Manara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Manara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Sağduyu Sahibi, Maceracı olmalarıdır.

Manara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Manara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gaddar olmalarıdır.

Manara isminin Notasyonları Nelerdir?

Manara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Manara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Manara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
N: November
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Manara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Manara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Manara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Manara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Manara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Manara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.