İsim Arama

Mahak İsminin Anlamı Nedir? Mahak Ne Demek?

Mahak ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mahak isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mahak isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mahak isminin anlamı nedir? Mahak ne demek?

Mahak isminin anlamı nedir?
  • Mahak isminin cinsiyeti: Erkek
  • Mahak isminin kökeni: Arapça
  • Mahak isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mahak ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mahak ismindeki harf sayısı: 5
  • Mahak isminin rengi: Mavi
  • Mahak isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Tez Canlı, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mahak

Mahak isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mahak ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Mahak isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mahak İsmiyle Uyumlu İsimler

Mahak İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mahsure, Mahınev, Mahalath, Mahten, Maha, Mahur, Mahira, Maharai, Mahinur, Mahjabeen

Mahak İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nurihak, Mehak, Mahbup, Mahra, Vahak, Mahşer, Mahfuz, Mahmoud, İshak, Mahser

Mahak ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mahak İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mahak İsmi Konulabilir Mi?

Mahak isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mahak isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mahak İsmi Caiz Mi?

Mahak ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mahak isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mahak İsminin Özellikleri

Mahak isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Mahak İsminin Sayı Analizi

Mahak isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
H: 10
A: 1
K: 14

Mahak isminin numerolojik değeri: 42

Mahak İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Mahak İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen

Mahak İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mahak isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mahak

Mahak İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mahak isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mahak

Mahak İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mahak isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mahak

Mahak İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mahak ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mahak İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mahak ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Sakin, Romantik olmalarıdır.

Mahak İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mahak ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Panik, Kıskanç olmalarıdır.

Mahak isminin Notasyonları Nelerdir?

Mahak isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
H: Hatay
A: Adana
K: Kars

Mahak Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
H: Hasan
A: Ahmet
K: Kadri

Mahak isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
H: Hotel
A: Alfa
K: Kilo

Mahak isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
H: Halat
A: Aydın
K: Kalyon

Mahak İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mahak ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mahak ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mahak ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mahak İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.