İsim Arama

Magid İsminin Anlamı Nedir? Magid Ne Demek?

Magid ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Magid isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Magid isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Magid isminin anlamı nedir? Magid ne demek?

Magid isminin anlamı nedir?
  • Magid isminin cinsiyeti: Erkek
  • Magid isminin kökeni: Arapça
  • Magid isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Magid ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Magid ismindeki harf sayısı: 5
  • Magid isminin rengi: Mavi
  • Magid isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Tembel, Yaramaz, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Magid

Magid isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Magid ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.

Magid isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Magid İsmiyle Uyumlu İsimler

Magid İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Magdala, Magbish, Magor-Missabib, Magdalena, Magdiel

Magid İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Magid, Magdi

Magid ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Magid İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Magid İsmi Konulabilir Mi?

Magid isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Magid isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Magid İsmi Caiz Mi?

Magid ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Magid isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Magid İsminin Özellikleri

Magid isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Magid İsminin Sayı Analizi

Magid isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
G: 8
İ: 12
D: 5

Magid isminin numerolojik değeri: 42

Magid İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Magid İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Gülücük saç bana aynı eskisi gibi,
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Derdime dermanım sensin ey yar

Magid İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Magid isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Magid

Magid İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Magid isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Magid

Magid İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Magid isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Magid

Magid İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Magid ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Magid İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Magid ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Hırslı, Enerjik, Güçlü olmalarıdır.

Magid İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Magid ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Sır Saklayamayan, Kırılgan, Güçsüz olmalarıdır.

Magid isminin Notasyonları Nelerdir?

Magid isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
G: Giresin
İ: İzmir
D: Denizli

Magid Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
G: Galip
İ: İrfan
D: Davut

Magid isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
G: Golf
İ:
D: Delta

Magid isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
G: Gabya
İ: İstif
D: Deniz

Magid İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Magid ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Magid ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Magid ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Magid İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.