İsim Arama

Krystin İsminin Anlamı Nedir? Krystin Ne Demek?

Krystin ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Krystin isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Krystin isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Krystin isminin anlamı nedir? Krystin ne demek?

Krystin isminin anlamı nedir?
  • Krystin isminin cinsiyeti: Kız
  • Krystin isminin kökeni: Yunanca
  • Krystin isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Krystin ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Krystin ismindeki harf sayısı: 7
  • Krystin isminin rengi: Pembe
  • Krystin isminin nitelikeri: Hayalperest, Komik, Maceracı, Dürüst, Romantik, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Krystin

Krystin isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Krystin ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Krystin isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Krystin İsmiyle Uyumlu İsimler

Krystin İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülebetin, Krysia, Krystin

Krystin İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Fikrettin, Rafettin, Şahadettin, Metin, Ayçetin, Hayrettin, Burhanettin, Nebahattin, Alpçetin, Celalettin

Krystin ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Krystin İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Krystin İsmi Konulabilir Mi?

Krystin isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Krystin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Krystin İsmi Caiz Mi?

Krystin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Krystin isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Krystin İsminin Özellikleri

Krystin isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Krystin İsminin Sayı Analizi

Krystin isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
R: 21
Y: 28
S: 22
T: 24
İ: 12
N: 17

Krystin isminin numerolojik değeri: 138

Krystin İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Krystin İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Rabbim beni sana bağışlasın
Yarınım, sevdam umudum sen oldun ey yar
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Tek tanem inan seni seviyorum ben
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana

Krystin İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Krystin isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Krystin

Krystin İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Krystin isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Krystin

Krystin İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Krystin isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Krystin

Krystin İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Krystin ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Krystin İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Krystin ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Maceracı, Gezgin, Espirili, Canayakın, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Krystin İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Krystin ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gaddar, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Sessiz, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Krystin isminin Notasyonları Nelerdir?

Krystin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
R: Rize
Y: Yozgat
S: Sinop
T: Tokat
İ: İzmir
N: Niğde

Krystin Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
R: Rasim
Y: Yahya
S: Serhat
T: Temel
İ: İrfan
N: Nizam

Krystin isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
R: Romeo
Y: Yankee
S: Sierra
T: Tanfo
İ:
N: November

Krystin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
R: Reis
Y: Yılmaz
S: Seydi
T: Turgut
İ: İstif
N: Neptün

Krystin İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Krystin ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Krystin ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Krystin ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Krystin İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.