İsim Arama

Kosmas İsminin Anlamı Nedir? Kosmas Ne Demek?

Kosmas ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kosmas isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kosmas isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kosmas isminin anlamı nedir? Kosmas ne demek?

Kosmas isminin anlamı nedir?
  • Kosmas isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kosmas isminin kökeni: Yunanca
  • Kosmas isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kosmas ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kosmas ismindeki harf sayısı: 6
  • Kosmas isminin rengi: Mavi
  • Kosmas isminin nitelikeri: Hayalperest, Pozitif, Dürüst, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kosmas

Kosmas isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kosmas ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Kosmas isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kosmas İsmiyle Uyumlu İsimler

Kosmas İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kosmo, Demas, Elmas

Kosmas İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kostas, Kaymas, Artemas, Cosmas, Thomas, Hermas, Kosmas

Kosmas ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kosmas İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kosmas İsmi Konulabilir Mi?

Kosmas isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kosmas isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kosmas İsmi Caiz Mi?

Kosmas ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kosmas isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kosmas İsminin Özellikleri

Kosmas isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Kosmas İsminin Sayı Analizi

Kosmas isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
O: 18
S: 22
M: 16
A: 1
S: 22

Kosmas isminin numerolojik değeri: 93

Kosmas İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Kosmas İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
Mest olur bakışlarım seni gördükten sonra
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Kosmas İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kosmas isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kosmas

Kosmas İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kosmas isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kosmas

Kosmas İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kosmas isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kosmas

Kosmas İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kosmas ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kosmas İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kosmas ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sırdaş, Espirili, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Kosmas İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kosmas ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, İçine Kapanık, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Kosmas isminin Notasyonları Nelerdir?

Kosmas isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
O: Ordu
S: Sinop
M: Muş
A: Adana
S: Sinop

Kosmas Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
O: Osman
S: Serhat
M: Mehmet
A: Ahmet
S: Serhat

Kosmas isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
O: Oscar
S: Sierra
M: Mike
A: Alfa
S: Sierra

Kosmas isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
O: Oruç
S: Seydi
M: Merih
A: Aydın
S: Seydi

Kosmas İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kosmas ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kosmas ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kosmas ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kosmas İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.