İsim Arama

Kori İsminin Anlamı Nedir? Kori Ne Demek?

Kori ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kori isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kori isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kori isminin anlamı nedir? Kori ne demek?

Kori isminin anlamı nedir?
  • Kori isminin cinsiyeti: Kız
  • Kori isminin kökeni: Yunanca
  • Kori isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kori ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kori ismindeki harf sayısı: 4
  • Kori isminin rengi: Pembe
  • Kori isminin nitelikeri: Hayalperest, Pozitif, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kori

Kori isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kori ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Kori isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kori İsmiyle Uyumlu İsimler

Kori İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dori, Koren, Kore, Mori, Kori, Korinna, Korene

Kori İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Koryiğit, Korkut, Korkan, Koraslan, Ori, Korçak, Kortan, Korcan, Korman, Korday

Kori ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kori İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kori İsmi Konulabilir Mi?

Kori isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kori isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kori İsmi Caiz Mi?

Kori ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kori isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kori İsminin Özellikleri

Kori isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Kori İsminin Sayı Analizi

Kori isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
O: 18
R: 21
İ: 12

Kori isminin numerolojik değeri: 65

Kori İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Kori İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Onur Ayva
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim

Kori İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kori isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kori

Kori İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kori isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kori

Kori İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kori isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kori

Kori İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kori ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kori İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kori ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sırdaş, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Kori İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kori ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, İçine Kapanık, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Kori isminin Notasyonları Nelerdir?

Kori isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
O: Ordu
R: Rize
İ: İzmir

Kori Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
O: Osman
R: Rasim
İ: İrfan

Kori isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
O: Oscar
R: Romeo
İ:

Kori isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
O: Oruç
R: Reis
İ: İstif

Kori İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kori ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kori ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kori ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kori İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.