İsim Arama

Korene İsminin Anlamı Nedir? Korene Ne Demek?

Korene ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Korene isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Korene isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Korene isminin anlamı nedir? Korene ne demek?

Korene isminin anlamı nedir?
  • Korene isminin cinsiyeti: Kız
  • Korene isminin kökeni: Yunanca
  • Korene isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Korene ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Korene ismindeki harf sayısı: 6
  • Korene isminin rengi: Pembe
  • Korene isminin nitelikeri: Hayalperest, Pozitif, Komik, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Korene

Korene isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Korene ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Korene isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Korene İsmiyle Uyumlu İsimler

Korene İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Xene, Melpomene, Alcmene, Raelene, Ismene, Eirene, Kore, Korene, Yalene, Selene

Korene İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kortay, Koryürek, Korkut, Koramaz, Korman, Koray, Koryay, Korcan, Koral, Korkud

Korene ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Korene İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Korene İsmi Konulabilir Mi?

Korene isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Korene isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Korene İsmi Caiz Mi?

Korene ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Korene isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Korene İsminin Özellikleri

Korene isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Korene İsminin Sayı Analizi

Korene isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
O: 18
R: 21
E: 6
N: 17
E: 6

Korene isminin numerolojik değeri: 82

Korene İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Korene İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kol kola sevdamızı yaşayalım ey yar
Of çeker ağlarım giderim buradan
Rengarenk hayallerimiz vardı
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Ne olur bırakma beni
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Korene İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Korene isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Korene

Korene İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Korene isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Korene

Korene İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Korene isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Korene

Korene İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Korene ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Korene İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Korene ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sırdaş, Maceracı, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Korene İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Korene ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, İçine Kapanık, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Korene isminin Notasyonları Nelerdir?

Korene isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
O: Ordu
R: Rize
E: Edirne
N: Niğde
E: Edirne

Korene Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
O: Osman
R: Rasim
E: Ekrem
N: Nizam
E: Ekrem

Korene isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
O: Oscar
R: Romeo
E: Echo
N: November
E: Echo

Korene isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
O: Oruç
R: Reis
E: Engin
N: Neptün
E: Engin

Korene İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Korene ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Korene ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Korene ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Korene İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.