İsim Arama

Koray İsminin Anlamı Nedir? Koray Ne Demek?

Koray ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Koray isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Koray isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Koray isminin anlamı nedir? Koray ne demek?

Koray isminin anlamı nedir?
 • Koray isminin cinsiyeti: Erkek
 • Koray isminin kökeni: Türkçe
 • Koray isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Koray ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Koray ismindeki harf sayısı: 5
 • Koray isminin rengi: Mavi
 • Koray isminin nitelikeri: Hayalperest, Pozitif, Komik, İnatçı, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Koray

Koray isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Koray ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Koray isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Koray İsmiyle Uyumlu İsimler

Koray İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Seray, Kori, Şıray, Miray, Feray, Beray, Koren, Zaray, Esmeray, Korene

Koray İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kortay, Korkan, Güray, Cangiray, Demiray, Koralp, Korah, Kortaş, Çıray, Adil Giray

Koray ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Koray İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Koray İsmi Konulabilir Mi?

Koray isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Koray isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Koray İsmi Caiz Mi?

Koray ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Koray isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Koray İsminin Özellikleri

Koray isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Koray İsminin Sayı Analizi

Koray isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
O: 18
R: 21
A: 1
Y: 28

Koray isminin numerolojik değeri: 82

Koray İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Koray İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Onur Ayva
Ritmim tipim güzel
Aşkımı bir gör birde kendini
Yoktu mutlu olmam için bir neden canım

Koray İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Koray isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Koray

Koray İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Koray isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Koray

Koray İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Koray isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Koray

Koray İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Koray Candemir: MaSKott müzik grubunun solisti, gitaristi olarak görev yapmaktadır.Koray Candemir, 7 Ağustos 1975 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Tam adı Orçun Koray Candemir’dır. Müzik ile tanışması abisi Durul Candemir sayesinde olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Lise yıllarında müziğe başlayan Koray Candemir arkadaşları ile birlikte kurduğu gurubu ile Milliyet Liselerarası Müzik Yarışması'na katılarak dereceye girdi. Liseden sonra İstanbul'da çeşitli ...
 • Koray Aydın: 7 Haziran 2015 tarihinde 25. Dönem Trabzon MHP Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girdi ve Meclis Başkanvekilliğine seçildi.Koray Aydın, 5 Aralık 1955 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini, babasının memuriyeti sebebiyle Anadolu’nun çeşitli yerlerinde tamamladı. 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu. 1976 yılında Yönetim Kurulu Üyesi olarak girdiği MHP Trabzon Gençlik Kolları’na daha sonra başkan oldu. 1977 Milletvekili seçimleri...
 • Koray Avcı (müzisyen): Koray Avcı, söylediği şarkılar ile sosyal medyada çok paylaşılan müzisyendir.Koray Avcı (müzisyen), 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Erzincan Tercan'lıdır. Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliğinden mezun oldu. Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde eğitimine devam etmektedir. Muğla’da üniversite hayatı devamlan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle hayatı değişir. O günden sonra sokaklarda şarkı söylerler. Okul bittikten sonra Ankara'ya dönen Koray Avcı, daha önce çıktığı h...
 • Koray Çalışkan: Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doçenttir. Radikal Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.Koray Çalışkan,30 Haziran 1972 tarihindeistanbul’da doğmuştur. 1984- 1990 yılları arasında İzmir Bornova Anadolu Lisesinde okudu. 1991 yılında başladığı Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. 1995 - 1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisan...
 • Koray Avcı Çakman: Çocuk kitapları yazarıKoray Avcı Çakman, 1982 yılında Samsun’da doğmuştur. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Koray Avcı Çakman, 2006 yılından itibaren serbest yazar olarak çalışmaya başladı. Koray Avcı Çakman’ın çocuklara yönelik 170 öykü ve masal kitabı çeşitli yayınevleri tarafından yayımlandı. TRT’de yayınlanan Elma Kurdu çocuk programına çocuk öyküleri ve senaryolar yazdı.Drama liderliği programını tamamladıktan sonra, ilkokul 3. sınıf çocuklarına yönelik...
Koray İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Koray ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sırdaş, Maceracı, Girişken, Gezgin olmalarıdır.

Koray İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Koray ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, İçine Kapanık, Gaddar, Agresif, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Koray isminin Notasyonları Nelerdir?

Koray isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
O: Ordu
R: Rize
A: Adana
Y: Yozgat

Koray Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
O: Osman
R: Rasim
A: Ahmet
Y: Yahya

Koray isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
O: Oscar
R: Romeo
A: Alfa
Y: Yankee

Koray isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
O: Oruç
R: Reis
A: Aydın
Y: Yılmaz

Koray İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Koray ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Koray ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Koray ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Koray İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.


02.02.2020

koray ismini çok beğeniyorum ve seviyorum bu bilgiler için çok teşekürler

Koray Aksu
18.11.2017

Koray ismi sizin ben taaa amınıza koysun....... Anlayan anladı zaten.