İsim Arama

Kleopatra İsminin Anlamı Nedir? Kleopatra Ne Demek?

Kleopatra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kleopatra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kleopatra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kleopatra isminin anlamı nedir? Kleopatra ne demek?

Kleopatra isminin anlamı nedir?
  • Kleopatra isminin cinsiyeti: Kız
  • Kleopatra isminin kökeni: Yunanca
  • Kleopatra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kleopatra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kleopatra ismindeki harf sayısı: 9
  • Kleopatra isminin rengi: Pembe
  • Kleopatra isminin nitelikeri: Hayalperest, Gösterişli, Çalışkan, Pozitif, Haylaz, İnatçı, Romantik, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kleopatra

Kleopatra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kleopatra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Kleopatra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kleopatra İsmiyle Uyumlu İsimler

Kleopatra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kleopatra, Elektra, Kitra, Demetra, Electra, Deitra, Lystra, Petra, Astra

Kleopatra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Klema

Kleopatra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kleopatra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kleopatra İsmi Konulabilir Mi?

Kleopatra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kleopatra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kleopatra İsmi Caiz Mi?

Kleopatra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kleopatra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kleopatra İsminin Özellikleri

Kleopatra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Kleopatra İsminin Sayı Analizi

Kleopatra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
L: 15
E: 6
O: 18
P: 20
A: 1
T: 24
R: 21
A: 1

Kleopatra isminin numerolojik değeri: 120

Kleopatra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Kleopatra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Eski günleri çok özledim ben
Onur Ayva
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Ansızın çıkıverdin karşıma
Tenin kokusu gitmedi hala
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Ansızın çıkıverdin karşıma

Kleopatra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kleopatra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kleopatra

Kleopatra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kleopatra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kleopatra

Kleopatra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kleopatra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kleopatra

Kleopatra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kleopatra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kleopatra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kleopatra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Yetenekli, Duygusal, Sırdaş, Özgüvenli, Girişken, Canayakın, Maceracı olmalarıdır.

Kleopatra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kleopatra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Obur, Gereksiz İnatçı, İçine Kapanık, Kendini Beğenmiş, Agresif, Sessiz, Gaddar olmalarıdır.

Kleopatra isminin Notasyonları Nelerdir?

Kleopatra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
L: Lüleburgaz
E: Edirne
O: Ordu
P: Polatlı
A: Adana
T: Tokat
R: Rize
A: Adana

Kleopatra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
L: Lokum
E: Ekrem
O: Osman
P: Poyraz
A: Ahmet
T: Temel
R: Rasim
A: Ahmet

Kleopatra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
L: Lima
E: Echo
O: Oscar
P: Papa
A: Alfa
T: Tanfo
R: Romeo
A: Alfa

Kleopatra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
L: Levent
E: Engin
O: Oruç
P: Poyraz
A: Aydın
T: Turgut
R: Reis
A: Aydın

Kleopatra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kleopatra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kleopatra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kleopatra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kleopatra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.