İsim Arama

Keres İsminin Anlamı Nedir? Keres Ne Demek?

Keres ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Keres isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Keres isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Keres isminin anlamı nedir? Keres ne demek?

Keres isminin anlamı nedir?
  • Keres isminin cinsiyeti: Kız
  • Keres isminin kökeni: Yunanca
  • Keres isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Keres ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Keres ismindeki harf sayısı: 5
  • Keres isminin rengi: Pembe
  • Keres isminin nitelikeri: Hayalperest, Çalışkan, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Keres

Keres isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Keres ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Keres isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Keres İsmiyle Uyumlu İsimler

Keres İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kerime, Keros, Ceres, Keramet, Nevres, Keriman, Mağres, Meres, Keres, Kerrin

Keres İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kerim, Keremşah, Kervan, Ares, Kerem, Kerop, Kerimhan, Kermen, Fares, Keril

Keres ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Keres İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Keres İsmi Konulabilir Mi?

Keres isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Keres isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Keres İsmi Caiz Mi?

Keres ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Keres isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Keres İsminin Özellikleri

Keres isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Keres İsminin Sayı Analizi

Keres isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
E: 6
R: 21
E: 6
S: 22

Keres isminin numerolojik değeri: 69

Keres İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Keres İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kol kola sevdamızı yaşayalım ey yar
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Rengarenk hayallerimiz vardı
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Keres İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Keres isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Keres

Keres İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Keres isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Keres

Keres İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Keres isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Keres

Keres İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Keres ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Keres İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Keres ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Duygusal, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Keres İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Keres ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Keres isminin Notasyonları Nelerdir?

Keres isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
E: Edirne
R: Rize
E: Edirne
S: Sinop

Keres Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
E: Ekrem
R: Rasim
E: Ekrem
S: Serhat

Keres isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
E: Echo
R: Romeo
E: Echo
S: Sierra

Keres isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
E: Engin
R: Reis
E: Engin
S: Seydi

Keres İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Keres ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Keres ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Keres ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Keres İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.