İsim Arama

Kedar İsminin Anlamı Nedir? Kedar Ne Demek?

Kedar ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kedar isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kedar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kedar isminin anlamı nedir? Kedar ne demek?

Kedar isminin anlamı nedir?
  • Kedar isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kedar isminin kökeni: Arapça
  • Kedar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kedar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kedar ismindeki harf sayısı: 5
  • Kedar isminin rengi: Mavi
  • Kedar isminin nitelikeri: Hayalperest, Çalışkan, Agresif, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kedar

Kedar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kedar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Kedar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kedar İsmiyle Uyumlu İsimler

Kedar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kedma, Payidar, Işıldar, Didar, Gadar, Nudar, Hevidar, Semadar, Adar, Nazdar

Kedar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexandar, Kedron, Serdar, Hükümdar, Şahdar, Dindar, Mühürdar, Sidar, Alemdar, Kemandar

Kedar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kedar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kedar İsmi Konulabilir Mi?

Kedar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kedar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kedar İsmi Caiz Mi?

Kedar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kedar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kedar İsminin Özellikleri

Kedar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Kedar İsminin Sayı Analizi

Kedar isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
E: 6
D: 5
A: 1
R: 21

Kedar isminin numerolojik değeri: 47

Kedar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kedar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
En büyük sevdam sensin ey yarim
Derdime dermanım sensin ey yar
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere

Kedar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kedar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kedar

Kedar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kedar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kedar

Kedar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kedar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kedar

Kedar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kedar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kedar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kedar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Duygusal, Güçlü, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Kedar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kedar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Kedar isminin Notasyonları Nelerdir?

Kedar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
E: Edirne
D: Denizli
A: Adana
R: Rize

Kedar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
E: Ekrem
D: Davut
A: Ahmet
R: Rasim

Kedar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
E: Echo
D: Delta
A: Alfa
R: Romeo

Kedar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
E: Engin
D: Deniz
A: Aydın
R: Reis

Kedar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kedar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kedar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kedar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kedar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.