İsim Arama

Katıhan İsminin Anlamı Nedir? Katıhan Ne Demek?

Katıhan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Katıhan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Katıhan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Katıhan isminin anlamı nedir? Katıhan ne demek?

Katıhan isminin anlamı nedir?
  • Katıhan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Katıhan isminin kökeni: Türkçe
  • Katıhan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Katıhan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Katıhan ismindeki harf sayısı: 7
  • Katıhan isminin rengi: Mavi
  • Katıhan isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Romantik, Zeki, Tez Canlı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Katıhan

Katıhan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Katıhan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Katıhan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Katıhan İsmiyle Uyumlu İsimler

Katıhan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kathelyn, Katharos, Nazlıhan, Nagehan, Sırmahan, Banuhan, Binhan, Gülhan, Katina, Nihan

Katıhan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Şimşekhan, Bashan, Adilhan, Özayhan, Urhan, Bozhan, Işıkhan, Jokshan, Temürhan, Girayhan

Katıhan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Katıhan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Katıhan İsmi Konulabilir Mi?

Katıhan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Katıhan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Katıhan İsmi Caiz Mi?

Katıhan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Katıhan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Katıhan İsminin Özellikleri

Katıhan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Katıhan İsminin Sayı Analizi

Katıhan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
T: 24
I: 11
H: 10
A: 1
N: 17

Katıhan isminin numerolojik değeri: 78

Katıhan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Katıhan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kurudum, savruldum oradan oraya
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Irak yollarım inan seninle yakın olacak
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..

Katıhan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Katıhan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Katıhan

Katıhan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Katıhan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Katıhan

Katıhan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Katıhan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Katıhan

Katıhan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Katıhan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Katıhan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Katıhan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Canayakın, Hassas, Sakin, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Katıhan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Katıhan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Sessiz, Polyanacı, Panik, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Katıhan isminin Notasyonları Nelerdir?

Katıhan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
T: Tokat
I: Isparta
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde

Katıhan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
T: Temel
I: Irmak
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam

Katıhan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
T: Tanfo
I: India
H: Hotel
A: Alfa
N: November

Katıhan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
T: Turgut
I: Irmak
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün

Katıhan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Katıhan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Katıhan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Katıhan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Katıhan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.