İsim Arama

Katı İsminin Anlamı Nedir? Katı Ne Demek?

Katı ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Katı isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Katı isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Katı isminin anlamı nedir? Katı ne demek?

Katı isminin anlamı nedir?
  • Katı isminin cinsiyeti: Erkek
  • Katı isminin kökeni: Türkçe
  • Katı isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Katı ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Katı ismindeki harf sayısı: 4
  • Katı isminin rengi: Mavi
  • Katı isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Romantik, Zeki

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Katı

Katı isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Katı ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Katı isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Katı İsmiyle Uyumlu İsimler

Katı İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kathrina, Katre, Kathelyn, Katalina, Katriel, Katriana, Katinka, Katharos, Katica, Katibe

Katı İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kathlynn, Katı, Kateb, Katıhan, Satı

Katı ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Katı İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Katı İsmi Konulabilir Mi?

Katı isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Katı isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Katı İsmi Caiz Mi?

Katı ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Katı isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Katı İsminin Özellikleri

Katı isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Katı İsminin Sayı Analizi

Katı isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
T: 24
I: 11

Katı isminin numerolojik değeri: 50

Katı İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Katı İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kurudum, savruldum oradan oraya
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Irak yollarım inan seninle yakın olacak

Katı İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Katı isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Katı

Katı İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Katı isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Katı

Katı İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Katı isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Katı

Katı İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Katı ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Katı İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Katı ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Canayakın, Hassas olmalarıdır.

Katı İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Katı ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Sessiz, Polyanacı olmalarıdır.

Katı isminin Notasyonları Nelerdir?

Katı isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
T: Tokat
I: Isparta

Katı Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
T: Temel
I: Irmak

Katı isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
T: Tanfo
I: India

Katı isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
T: Turgut
I: Irmak

Katı İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Katı ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Katı ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Katı ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Katı İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.