İsim Arama

Karima İsminin Anlamı Nedir? Karima Ne Demek?

Karima ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Karima isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Karima isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Karima isminin anlamı nedir? Karima ne demek?

Karima isminin anlamı nedir?
  • Karima isminin cinsiyeti: Kız
  • Karima isminin kökeni: Arapça
  • Karima isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Karima ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Karima ismindeki harf sayısı: 6
  • Karima isminin rengi: Pembe
  • Karima isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Komik, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Karima

Karima isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Karima ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Karima isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Karima İsmiyle Uyumlu İsimler

Karima İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karisa, Karmelita, Nursima, Karye, Azima, Karmen, Kariina, Karanfil, Kardan, Jemima

Karima İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Karan, Karakaya, Karabatak, Karakalpak, Kargınalp, Karhan, Karacakurt, Karataş, Karatün, Karamut

Karima ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Karima İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Karima İsmi Konulabilir Mi?

Karima isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Karima isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Karima İsmi Caiz Mi?

Karima ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Karima isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Karima İsminin Özellikleri

Karima isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Karima İsminin Sayı Analizi

Karima isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
R: 21
İ: 12
M: 16
A: 1

Karima isminin numerolojik değeri: 65

Karima İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Karima İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Karima İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Karima isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Karima

Karima İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Karima isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Karima

Karima İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Karima isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Karima

Karima İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Karima ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Karima İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Karima ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Maceracı, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Karima İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Karima ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Karima isminin Notasyonları Nelerdir?

Karima isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana

Karima Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet

Karima isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
R: Romeo
İ:
M: Mike
A: Alfa

Karima isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın

Karima İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Karima ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Karima ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Karima ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Karima İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.