İsim Arama

Kadin İsminin Anlamı Nedir? Kadin Ne Demek?

Kadin ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kadin isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kadin isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kadin isminin anlamı nedir? Kadin ne demek?

Kadin isminin anlamı nedir?
  • Kadin isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kadin isminin kökeni: Arapça
  • Kadin isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kadin ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kadin ismindeki harf sayısı: 5
  • Kadin isminin rengi: Mavi
  • Kadin isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Agresif, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kadin

Kadin isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kadin ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Kadin isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kadin İsmiyle Uyumlu İsimler

Kadin İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kadesh, Kadriye, Kadın, Kadisha, Kadıncık, Kader, Kadife, Kadime, Kadem, Kadire

Kadin İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Safiyüddin, Ekmeleddin, Kadagan, Kadar, Saladin, Kadin, Nasreddin, Gıyaseddin, Reşididdin, Rehayeddin

Kadin ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kadin İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kadin İsmi Konulabilir Mi?

Kadin isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kadin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kadin İsmi Caiz Mi?

Kadin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kadin isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kadin İsminin Özellikleri

Kadin isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Kadin İsminin Sayı Analizi

Kadin isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
D: 5
İ: 12
N: 17

Kadin isminin numerolojik değeri: 49

Kadin İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kadin İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Derdime dermanım sensin ey yar
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Ne olur sende benimle hep benim ol

Kadin İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kadin isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kadin

Kadin İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kadin isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kadin

Kadin İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kadin isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kadin

Kadin İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kadin ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kadin İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kadin ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Güçlü, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Kadin İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kadin ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Güçsüz, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Kadin isminin Notasyonları Nelerdir?

Kadin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
D: Denizli
İ: İzmir
N: Niğde

Kadin Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
D: Davut
İ: İrfan
N: Nizam

Kadin isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
D: Delta
İ:
N: November

Kadin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
D: Deniz
İ: İstif
N: Neptün

Kadin İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kadin ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kadin ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kadin ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kadin İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Nisanur Bozali
22.01.2019

Annemin ismi normalde kadınsu ama biz ona özden diyoruz.