İsim Arama

Kadar İsminin Anlamı Nedir? Kadar Ne Demek?

Kadar ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kadar isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kadar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kadar isminin anlamı nedir? Kadar ne demek?

Kadar isminin anlamı nedir?
  • Kadar isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kadar isminin kökeni: Arapça
  • Kadar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kadar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kadar ismindeki harf sayısı: 5
  • Kadar isminin rengi: Mavi
  • Kadar isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kadar

Kadar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kadar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Kadar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kadar İsmiyle Uyumlu İsimler

Kadar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Işıldar, Hevidar, Nazdar, Kadıncık, Kader, Kadınana, Payidar, Gadar, Kadire, Kadesh

Kadar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ataroth-Addar, Kadim, Kadir, Kadar, Kemandar, Kadin, Mühürdar, Alexandar, Dizdar, Teberdar

Kadar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kadar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kadar İsmi Konulabilir Mi?

Kadar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kadar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kadar İsmi Caiz Mi?

Kadar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kadar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kadar İsminin Özellikleri

Kadar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Kadar İsminin Sayı Analizi

Kadar isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
D: 5
A: 1
R: 21

Kadar isminin numerolojik değeri: 42

Kadar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kadar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı sevdaya seninle açtım
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Dertleri acıları senle unuttum
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Resimlerine bakıp düşler kuruyorum ben

Kadar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kadar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kadar

Kadar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kadar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kadar

Kadar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kadar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kadar

Kadar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kadar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kadar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kadar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Kadar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kadar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Kadar isminin Notasyonları Nelerdir?

Kadar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
D: Denizli
A: Adana
R: Rize

Kadar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
D: Davut
A: Ahmet
R: Rasim

Kadar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
D: Delta
A: Alfa
R: Romeo

Kadar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
D: Deniz
A: Aydın
R: Reis

Kadar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kadar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kadar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kadar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kadar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.