İsim Arama

Jusuf İsminin Anlamı Nedir? Jusuf Ne Demek?

Jusuf ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jusuf isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jusuf isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jusuf isminin anlamı nedir? Jusuf ne demek?

Jusuf isminin anlamı nedir?
  • Jusuf isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jusuf isminin kökeni: Arapça
  • Jusuf isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jusuf ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jusuf ismindeki harf sayısı: 5
  • Jusuf isminin rengi: Mavi
  • Jusuf isminin nitelikeri: Mutlu, Modern, Dürüst, Sinirli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jusuf

Jusuf isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jusuf ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.

Jusuf isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jusuf İsmiyle Uyumlu İsimler

Jusuf İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Justina

Jusuf İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jusuf, Yusuf, Yousuf, Jussi

Jusuf ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jusuf İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jusuf İsmi Konulabilir Mi?

Jusuf isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jusuf isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jusuf İsmi Caiz Mi?

Jusuf ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jusuf isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jusuf İsminin Özellikleri

Jusuf isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Jusuf İsminin Sayı Analizi

Jusuf isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
U: 25
S: 22
U: 25
F: 7

Jusuf isminin numerolojik değeri: 92

Jusuf İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jusuf İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Uyuz olursun sen bana her etapta
Saklarım seni en derin’de.
Uyuz olursun sen bana her etapta
Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.

Jusuf İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jusuf isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jusuf

Jusuf İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jusuf isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jusuf

Jusuf İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jusuf isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jusuf

Jusuf İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jusuf ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jusuf İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jusuf ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Misafirperver, Espirili, Uysal olmalarıdır.

Jusuf İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jusuf ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Aceleci, Baskıcı, Güven Vermeyen olmalarıdır.

Jusuf isminin Notasyonları Nelerdir?

Jusuf isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
U: Uşak
S: Sinop
U: Uşak
F: Fatsa

Jusuf Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
U: Ufuk
S: Serhat
U: Ufuk
F: Fatih

Jusuf isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
U: Uniform
S: Sierra
U: Uniform
F: Foxtrot

Jusuf isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
U: Umman
S: Seydi
U: Umman
F: Felenk

Jusuf İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jusuf ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jusuf ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jusuf ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jusuf İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.