İsim Arama

Jiannis İsminin Anlamı Nedir? Jiannis Ne Demek?

Jiannis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jiannis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jiannis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jiannis isminin anlamı nedir? Jiannis ne demek?

Jiannis isminin anlamı nedir?
  • Jiannis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jiannis isminin kökeni: Yunanca
  • Jiannis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jiannis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jiannis ismindeki harf sayısı: 7
  • Jiannis isminin rengi: Mavi
  • Jiannis isminin nitelikeri: Mutlu, Yaramaz, İnatçı, Misafirperver, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jiannis

Jiannis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jiannis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Jiannis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jiannis İsmiyle Uyumlu İsimler

Jiannis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jenis, Alannis, Coronis

Jiannis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Enis, Ioannis, Yunis, Munis, Adonis, Jiannis, Anis, Yanis, Yannis, Dainis

Jiannis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jiannis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jiannis İsmi Konulabilir Mi?

Jiannis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jiannis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jiannis İsmi Caiz Mi?

Jiannis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jiannis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jiannis İsminin Özellikleri

Jiannis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Jiannis İsminin Sayı Analizi

Jiannis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
İ: 12
A: 1
N: 17
N: 17
İ: 12
S: 22

Jiannis isminin numerolojik değeri: 94

Jiannis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Jiannis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Ansızın çıkıverdin karşıma
Neyleyim sensiz bu canı
Neyleyim sensiz bu canı
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Seher Merve

Jiannis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jiannis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jiannis

Jiannis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jiannis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jiannis

Jiannis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jiannis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jiannis

Jiannis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jiannis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jiannis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jiannis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Enerjik, Girişken, Sağduyu Sahibi, Espirili olmalarıdır.

Jiannis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jiannis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Kırılgan, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Baskıcı olmalarıdır.

Jiannis isminin Notasyonları Nelerdir?

Jiannis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
İ: İzmir
A: Adana
N: Niğde
N: Niğde
İ: İzmir
S: Sinop

Jiannis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
İ: İrfan
A: Ahmet
N: Nizam
N: Nizam
İ: İrfan
S: Serhat

Jiannis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
İ:
A: Alfa
N: November
N: November
İ:
S: Sierra

Jiannis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
İ: İstif
A: Aydın
N: Neptün
N: Neptün
İ: İstif
S: Seydi

Jiannis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jiannis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jiannis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jiannis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jiannis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.