İsim Arama

Jalal İsminin Anlamı Nedir? Jalal Ne Demek?

Jalal ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jalal isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jalal isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jalal isminin anlamı nedir? Jalal ne demek?

Jalal isminin anlamı nedir?
  • Jalal isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jalal isminin kökeni: Arapça
  • Jalal isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jalal ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jalal ismindeki harf sayısı: 5
  • Jalal isminin rengi: Mavi
  • Jalal isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jalal

Jalal isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jalal ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Jalal isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jalal İsmiyle Uyumlu İsimler

Jalal İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zülal, Jala, Delal, Jalia, Gülal, Zelal, Jale, İdlal, Ahlal, Hilal

Jalal İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Halal, Jaleel, İlal, Jalal, Jalil, Bilal, Celal, Yelal, Galal, Yolal

Jalal ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jalal İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jalal İsmi Konulabilir Mi?

Jalal isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jalal isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jalal İsmi Caiz Mi?

Jalal ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jalal isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jalal İsminin Özellikleri

Jalal isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Jalal İsminin Sayı Analizi

Jalal isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
L: 15
A: 1
L: 15

Jalal isminin numerolojik değeri: 45

Jalal İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jalal İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
Asılsız değil gerçek bu sevda
Layıklığın sınavı değil nafile
Asılsız değil gerçek bu sevda
Layıklığın sınavı değil nafile

Jalal İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jalal isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jalal

Jalal İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jalal isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jalal

Jalal İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jalal isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jalal

Jalal İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jalal ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jalal İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jalal ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Yetenekli olmalarıdır.

Jalal İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jalal ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Obur olmalarıdır.

Jalal isminin Notasyonları Nelerdir?

Jalal isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
L: Lüleburgaz
A: Adana
L: Lüleburgaz

Jalal Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
L: Lokum
A: Ahmet
L: Lokum

Jalal isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
L: Lima
A: Alfa
L: Lima

Jalal isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
L: Levent
A: Aydın
L: Levent

Jalal İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jalal ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jalal ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jalal ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jalal İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.