İsim Arama

Jahiro İsminin Anlamı Nedir? Jahiro Ne Demek?

Jahiro ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jahiro isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jahiro isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jahiro isminin anlamı nedir? Jahiro ne demek?

Jahiro isminin anlamı nedir?
  • Jahiro isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jahiro isminin kökeni: Arapça
  • Jahiro isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jahiro ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jahiro ismindeki harf sayısı: 6
  • Jahiro isminin rengi: Mavi
  • Jahiro isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Tez Canlı, Yaramaz, Komik, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jahiro

Jahiro isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jahiro ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Jahiro isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jahiro İsmiyle Uyumlu İsimler

Jahiro İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jahaziel, Jahdiel, Jahath

Jahiro İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jahzeel, Spiro, Jahmai, Jahara, Jahiro, Jahleel

Jahiro ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jahiro İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jahiro İsmi Konulabilir Mi?

Jahiro isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jahiro isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jahiro İsmi Caiz Mi?

Jahiro ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jahiro isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jahiro İsminin Özellikleri

Jahiro isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Jahiro İsminin Sayı Analizi

Jahiro isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
H: 10
İ: 12
R: 21
O: 18

Jahiro isminin numerolojik değeri: 75

Jahiro İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jahiro İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Okyanus misali sana gönlümü verdim

Jahiro İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jahiro isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jahiro

Jahiro İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jahiro isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jahiro

Jahiro İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jahiro isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jahiro

Jahiro İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jahiro ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jahiro İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jahiro ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Sakin, Enerjik, Maceracı, Sırdaş olmalarıdır.

Jahiro İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jahiro ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Panik, Kırılgan, Gaddar, İçine Kapanık olmalarıdır.

Jahiro isminin Notasyonları Nelerdir?

Jahiro isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
H: Hatay
İ: İzmir
R: Rize
O: Ordu

Jahiro Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
H: Hasan
İ: İrfan
R: Rasim
O: Osman

Jahiro isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
H: Hotel
İ:
R: Romeo
O: Oscar

Jahiro isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
H: Halat
İ: İstif
R: Reis
O: Oruç

Jahiro İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jahiro ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jahiro ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jahiro ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jahiro İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.