İsim Arama

Jabbar İsminin Anlamı Nedir? Jabbar Ne Demek?

Jabbar ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jabbar isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jabbar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jabbar isminin anlamı nedir? Jabbar ne demek?

Jabbar isminin anlamı nedir?
  • Jabbar isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jabbar isminin kökeni: Arapça
  • Jabbar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jabbar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jabbar ismindeki harf sayısı: 6
  • Jabbar isminin rengi: Mavi
  • Jabbar isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Sevimli, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jabbar

Jabbar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jabbar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Jabbar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jabbar İsmiyle Uyumlu İsimler

Jabbar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Robar, Inbar, Zülfibar, Zülfübar, İtibar, Cinnabar, Sabbar, Kubar, Kibar

Jabbar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cebbar, Abdul-Jabbar, Sabar, Yabar, Abdülcebbar, Jabir, Aybar, Jabin, Yıbar, Jabneh

Jabbar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jabbar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jabbar İsmi Konulabilir Mi?

Jabbar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jabbar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jabbar İsmi Caiz Mi?

Jabbar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jabbar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jabbar İsminin Özellikleri

Jabbar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Jabbar İsminin Sayı Analizi

Jabbar isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
B: 2
B: 2
A: 1
R: 21

Jabbar isminin numerolojik değeri: 40

Jabbar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jabbar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Bakarsın görmezsin.
Bakarsın görmezsin.
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,

Jabbar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jabbar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jabbar

Jabbar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jabbar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jabbar

Jabbar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jabbar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jabbar

Jabbar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jabbar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jabbar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jabbar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Sıcakkanlı, Maceracı olmalarıdır.

Jabbar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jabbar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Aşırı Duygusal, Gaddar olmalarıdır.

Jabbar isminin Notasyonları Nelerdir?

Jabbar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
B: Bolu
B: Bolu
A: Adana
R: Rize

Jabbar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
B: Behçet
B: Behçet
A: Ahmet
R: Rasim

Jabbar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
B: Bravo
B: Bravo
A: Alfa
R: Romeo

Jabbar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
B: Burak
B: Burak
A: Aydın
R: Reis

Jabbar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jabbar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jabbar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jabbar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jabbar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.