İsim Arama

Ismini İsminin Anlamı Nedir? Ismini Ne Demek?

Ismini ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ismini isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ismini isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ismini isminin anlamı nedir? Ismini ne demek?

Ismini isminin anlamı nedir?
  • Ismini isminin cinsiyeti: Kız
  • Ismini isminin kökeni: Yunanca
  • Ismini isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ismini ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ismini ismindeki harf sayısı: 6
  • Ismini isminin rengi: Pembe
  • Ismini isminin nitelikeri: Zeki, Dürüst, Uyumlu, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ismini

Ismini isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ismini ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Ismini isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ismini İsmiyle Uyumlu İsimler

Ismini İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ismena, Efrosini, Fotini, Irini, Ismini, Ismaela, Ismene

Ismini İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ismık, Ismail

Ismini ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ismini İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ismini İsmi Konulabilir Mi?

Ismini isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ismini isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ismini İsmi Caiz Mi?

Ismini ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ismini isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ismini İsminin Özellikleri

Ismini isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ismini İsminin Sayı Analizi

Ismini isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
S: 22
M: 16
İ: 12
N: 17
İ: 12

Ismini isminin numerolojik değeri: 90

Ismini İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Ismini İsmi İle Akrostiş Şiirler

Izdıraptır yokluğun dön artık Aslım
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Minicik yüreğimi
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın

Ismini İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ismini isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ismini

Ismini İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ismini isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ismini

Ismini İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ismini isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ismini

Ismini İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ismini ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ismini İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ismini ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Espirili, Zeki, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Ismini İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ismini ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Ismini isminin Notasyonları Nelerdir?

Ismini isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
S: Sinop
M: Muş
İ: İzmir
N: Niğde
İ: İzmir

Ismini Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Serhat
M: Mehmet
İ: İrfan
N: Nizam
İ: İrfan

Ismini isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
S: Sierra
M: Mike
İ:
N: November
İ:

Ismini isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Seydi
M: Merih
İ: İstif
N: Neptün
İ: İstif

Ismini İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ismini ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ismini ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ismini ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ismini İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.