İsim Arama

Ionia İsminin Anlamı Nedir? Ionia Ne Demek?

Ionia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ionia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ionia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ionia isminin anlamı nedir? Ionia ne demek?

Ionia isminin anlamı nedir?
  • Ionia isminin cinsiyeti: Kız
  • Ionia isminin kökeni: Yunanca
  • Ionia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ionia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ionia ismindeki harf sayısı: 5
  • Ionia isminin rengi: Pembe
  • Ionia isminin nitelikeri: Zeki, Pozitif, Misafirperver, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ionia

Ionia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ionia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ionia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ionia İsmiyle Uyumlu İsimler

Ionia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nathania, Xenia, Theophania, Zenia, Urania, Filomenia, Sania, Ionia, Vania, Natania

Ionia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azania

Ionia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ionia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ionia İsmi Konulabilir Mi?

Ionia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ionia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ionia İsmi Caiz Mi?

Ionia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ionia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ionia İsminin Özellikleri

Ionia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ionia İsminin Sayı Analizi

Ionia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

I: 11
O: 18
N: 17
İ: 12
A: 1

Ionia isminin numerolojik değeri: 59

Ionia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ionia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Işıltılar pırıltılar içinde
Of çeker ağlarım giderim buradan
Ne olur bırakma beni
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Artık seninim ve seninleyim

Ionia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ionia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ionia

Ionia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ionia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ionia

Ionia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ionia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ionia

Ionia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ionia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ionia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ionia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Ionia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ionia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Ionia isminin Notasyonları Nelerdir?

Ionia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
A: Adana

Ionia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
A: Ahmet

Ionia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
O: Oscar
N: November
İ:
A: Alfa

Ionia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
A: Aydın

Ionia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ionia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ionia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ionia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ionia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.