İsim Arama

İkra İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, İkra isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da İkra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki İkra isminin anlamı nedir? İkra ne demek?

  • İkra isminin cinsiyeti: Kız
  • İkra isminin kökeni: Arapça
  • İkra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • İkra ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • İkra ismindeki harf sayısı: 4
  • İkra isminin rengi: Pembe
  • İkra isminin nitelikeri: Yaramaz, Hayalperest, Komik, İnatçı

İkra İsminin Anlamı Nedir? İkra Ne Demek?

İkra isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İkra İsminin Analizi

İkra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. İkra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

İkra İsminin Harf ve Sayı Analizi

İkra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

İkra İsmiyle Uyumlu İsimler

İkra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

İkram, İkra, Zikra, İkranur, Chakra

İkra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bukra, İkramullah, İkrami

İkra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

İkra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

İkra İsmi Kuranda Geçiyor mu?

İkra ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İkra İsmi Konulabilir Mi?

İkra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. İkra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

İkra İsmi Caiz Mi?

İkra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, İkra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

İkra İsminin Diyanetteki Anlamı

İkra isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre İkra isminin anlamı: İlk inen ayet,oku

İkra İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim İkra ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza İkra ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce İkra ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

İkra ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

İkra İsminin Özellikleri

İkra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İkra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

İkra İsmi İle Akrostiş Şiirler

İnan ki çok seviyor bu yürek seni
Karanlığım seninle bir son bulacak
Rengarenk bir hayat yaşamam için
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun

İkra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

İkra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

ikra

İkra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

İkra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

ikra

İkra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

İkra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

ikra

İkra İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

İkra isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

İkra isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

İkra isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

İkra isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

İkra isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

İkra isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

İkra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

İkra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
İkra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da İkra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Enerjik, Romantik, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

İkra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da İkra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kırılgan, Kıskanç, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

İkra isminin Notasyonları Nelerdir?

İkra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

İ: İzmir
K: Kars
R: Rize
A: Adana

İkra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İrfan
K: Kadri
R: Rasim
A: Ahmet

İkra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ:
K: Kilo
R: Romeo
A: Alfa

İkra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İstif
K: Kalyon
R: Reis
A: Aydın

İkra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: İkra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi İkra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. İkra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
İkra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Buse Ayan
28.04.2019

Çok güzel bir isim çocuklarınıza koymanızı tavsiye ederim.

İkra Ozon
21.09.2017

Kendi ismimi okuyorum.

ikra isminin numerolojisi, ikra isminin enerjisi, ikra isminin arapça yazlışı, ikra isminin hikayesi, ikra isminin burcu, ikra isminin uğurlu sayısı, ikra isminin ebced değeri, ikra isminin rengi, ikra isminin harf analizi