İsim Arama

Husniya İsminin Anlamı Nedir? Husniya Ne Demek?

Husniya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Husniya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Husniya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Husniya isminin anlamı nedir? Husniya ne demek?

Husniya isminin anlamı nedir?
  • Husniya isminin cinsiyeti: Kız
  • Husniya isminin kökeni: Arapça
  • Husniya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Husniya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Husniya ismindeki harf sayısı: 7
  • Husniya isminin rengi: Pembe
  • Husniya isminin nitelikeri: Tez Canlı, Modern, Dürüst, Misafirperver, Yaramaz, Maceracı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Husniya

Husniya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Husniya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Husniya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Husniya İsmiyle Uyumlu İsimler

Husniya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aliya, Liya, Ghaliya, Nooriya, Husna, Atiya, Naiya, Amaliya, Tahiya, Mariya

Husniya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ziya, Evliya, Hussain, Enbiya, Hussein, Hussayn, Neriya, Zekeriya, Eliya, Hushathite

Husniya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Husniya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Husniya İsmi Konulabilir Mi?

Husniya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Husniya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Husniya İsmi Caiz Mi?

Husniya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Husniya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Husniya İsminin Özellikleri

Husniya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Husniya İsminin Sayı Analizi

Husniya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
U: 25
S: 22
N: 17
İ: 12
Y: 28
A: 1

Husniya isminin numerolojik değeri: 115

Husniya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Husniya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
Ufuklarda güneş semada ay dolun
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Yollarım ve yüreğim sana çıkıyor
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Husniya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Husniya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Husniya

Husniya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Husniya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Husniya

Husniya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Husniya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Husniya

Husniya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Husniya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Husniya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Husniya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Misafirperver, Espirili, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Gezgin, Girişken olmalarıdır.

Husniya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Husniya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Aceleci, Baskıcı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Husniya isminin Notasyonları Nelerdir?

Husniya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
U: Uşak
S: Sinop
N: Niğde
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana

Husniya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
U: Ufuk
S: Serhat
N: Nizam
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet

Husniya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
U: Uniform
S: Sierra
N: November
İ:
Y: Yankee
A: Alfa

Husniya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
U: Umman
S: Seydi
N: Neptün
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın

Husniya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Husniya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Husniya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Husniya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Husniya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.