İsim Arama

Husna İsminin Anlamı Nedir? Husna Ne Demek?

Husna ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Husna isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Husna isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Husna isminin anlamı nedir? Husna ne demek?

Husna isminin anlamı nedir?
  • Husna isminin cinsiyeti: Kız
  • Husna isminin kökeni: Arapça
  • Husna isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Husna ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Husna ismindeki harf sayısı: 5
  • Husna isminin rengi: Pembe
  • Husna isminin nitelikeri: Tez Canlı, Modern, Dürüst, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Husna

Husna isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Husna ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Husna isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Husna İsmiyle Uyumlu İsimler

Husna İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Husna, Esna, Hesna, Hüsna, Husniya, Hasna, Müstesna

Husna İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hussein, Hussayn, Husayn, Hussain, Hushathite

Husna ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Husna İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Husna İsmi Konulabilir Mi?

Husna isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Husna isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Husna İsmi Caiz Mi?

Husna ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Husna isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Husna İsminin Özellikleri

Husna isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Husna İsminin Sayı Analizi

Husna isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
U: 25
S: 22
N: 17
A: 1

Husna isminin numerolojik değeri: 75

Husna İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Husna İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
Ufuklarda güneş semada ay dolun
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Husna İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Husna isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Husna

Husna İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Husna isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Husna

Husna İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Husna isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Husna

Husna İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Husna ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Husna İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Husna ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Misafirperver, Espirili, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Husna İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Husna ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Aceleci, Baskıcı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Husna isminin Notasyonları Nelerdir?

Husna isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
U: Uşak
S: Sinop
N: Niğde
A: Adana

Husna Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
U: Ufuk
S: Serhat
N: Nizam
A: Ahmet

Husna isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
U: Uniform
S: Sierra
N: November
A: Alfa

Husna isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
U: Umman
S: Seydi
N: Neptün
A: Aydın

Husna İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Husna ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Husna ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Husna ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Husna İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.